Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Buqe Rama (Buqja) - Mos Me Thirr  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Plus Minus"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Me Thirr" kënduar nga Buqe Rama (Buqja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Stiven Hasanaj - Mos Me Thirr

Edhe nkët' natë për ty e luta Zotin
C'do gjynah ty me ta fal
ku jan fjalët që dikur i patëm
C'farë tkam ba që më ke vra

Ref 2x
Mos më thirr më kurrë as n'telefon
a jam gjallë pa ty si jam ?
një i vdekur për ty nuk jeton
S'ka adresë mos e kërko

Me të pa kët' nat' kisha pranuar
sy me sy me i thanë dy fjalë
ti për mu ke mbet një e kaluar
kisha dasht po smuj me t'pa

Ref 4x
Mos më thirr më kurrë as n'telefon
a jam gjallë pa ty si jam ?
një i vdekur për ty nuk jeton
S'ka adresë mos e kërko

Meti Maloku - Mos Me Thirr

Edhe nkët' natë për ty e luta Zotin
C'do gjynah ty me ta fal
ku jan fjalët që dikur i patëm
C'farë tkam ba që më ke vra

Ref 2x
Mos më thirr më kurrë as n'telefon
a jam gjallë pa ty si jam ?
një i vdekur për ty nuk jeton
S'ka adresë mos e kërko

Me të pa kët' nat' kisha pranuar
sy me sy me i thanë dy fjalë
ti për mu ke mbet një e kaluar
kisha dasht po smuj me t'pa

Ref 4x
Mos më thirr..

Fatime Hasani - Mos Me Thirr

Do ti hjek nga muri fotografit tua
askujt zdo ti them se ende te dua
dhe nga telefoni numrin do ta fshij
edhe nesn en therret kurr me zdo te vij

Reffx2
Mos me thirr mos me thirr se nuk mund te flas
kur ta degjoj zerin zemra don mem plas.

Ka shum net ka shum dit me mungon thell ne shpirt
te jam kthyer une dikur por me zdo te kthehem kurr
te jam kthyer me nje shpres por i njejti ti ke mbet.x2

refx3
mos me thir mos me thirr se nuk mund te flas
kur ta degjoj zerin zemra don mem plas...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet