Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Buqe Rama (Buqja) - Prej Sabahit Deri Ndrek  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/10/2012

2012-10-04T10:37:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prej Sabahit Deri Ndrek" kënduar nga Buqe Rama (Buqja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

prej sabahit oj nana ime
mori deri ndrek
o mushpejda moje nanaa ime
o ni koll i let
kolli letin oj nana ime
omor kur e mora
boll hakat oj nana ime
vallah u mundova
shum doktorat une i kerkovaaa
shum doktort i kam kerku
o kun ilaq su gjet per mu
mora rrugen per misir
aty ish ni turki ngjim
tyrky ngjimi qak jkam tham
o podu drejtn me ma thannn
po du drejt me ma than
mos ta rrej te shkreten nan
mos ti rrej shoqrin ka i kam
kur doktori u afru
koke i ri bre dajl
koke i ri bre djal shum po mdhimesh mu
oh jeta jote o paska maruuuu
nisi djali me merzit pika loti
i ran njastik
1
amanet mor po ta la nanes teme ti mej than
nanes teme ti mej than
kur tvin shokt per mu me pa
kur tvin shokt per mu me pe
tmi percjellsh me muhabet
tmi percjellsh me muhabet
o tju japsh kafe o tju japsh kafe hem sherbet
o ishalla shifmi oj nana ime jalla ntjetren jet aman amanMë Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet