Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buqe Rama (Buqja) - Bes Pa Bes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk e di qka boj per ty, dhe prap e mir sjam
Dikush keq me fol per mu, per ty vler nuk ka
Nji dit po e nje dit jo, ksaj pune i del lezeti
A me do a sme do, i erdhe fundi kijametit

Ref(2x)
Bes pa bes, bes pa bes
Un te pres me u taku
Neser dje mos harro
Zemren do ma falesh mu

Tuj besu ti tjeter kujt, kurr nuk mbahet dashurija
Per ty vlen nje fjal e huj, mashum sa veprat e mija
Nji dit po e nje dit jo, nuk osht zemra gur me lujt
A me do a sme do, mos me bon mashum me vujt

Ref(4x)
Bes pa bes, bes pa bes
Un te pres me u taku
Neser dje mos harro
Zemren do ma falesh mu

Ta luj synin pa dal fjala, ngadal tu afrova
Sonte zemren ty ta fala, n'ty u dashurova
Dy lul kuqe ne pranver, kputen mjellen meniher
Dashurija e vertet sa shyret, sa shyret

Ref(2x)
Nuk ta prishi mos ma prish, luj me mua
Ma ke vjedh zemren pa prit, shum te dua

Ta luj doren me unaza, u kall atmosfera
Mos gabo me kshyr okolla, ato vajza tjera
Dy lul kuqe ne pranver, kputen mjellen meniher
Dashurija e vertet sa shyret, sa shyret

Ref(2x)
Nuk ta prishi mos ma prish, luj me mua
Ma ke vjedh zemren pa prit, shum te dua

(2x)
A dashni qka ishe kon, kur rrahat mos me na lon
Dikush kesh e dikush qan, kur don zemra ski qka i ban


Buqe Rama (Buqja) - Bes Pa Bes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bes Pa Bes".
3. Video është e këngës "Bes Pa Bes", por nuk këndohet nga Buqe Rama (Buqja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):


Komente 0