A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Nikosia 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Buray është një këngëtar i huaj i njohur. Pasi mbaroi shkollën e mesme Hoşsöz turke Maarif College, Buray vazhdoi shkollimin në Universitetin e Mesdheut Lindor. Pas masterit në Universitetin e Glamorgan seksionit Muzikës në Universitetin e Mesdheut Lindor, filloi në muzikë me produksion dhe Sound Engineering. Në Australi, ai u takua kompozitore te njohur. Nga njëra anë albumi i parë në studio në Melburn "1 shishe e Dashurisë", vazhdon të punojë për Buray, tani këngën e parë të albumit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Colonel Reyel

Pantelis Pantelidis

Muhabbet

Tose Proeski

Koray Avci

Alfonso Herrera

Philippe

Lee Dewyze

Claude Kelly

Mabel Matiz


Tags: Buray

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019