Më mbaj mend (për 1 muaj)


Burbuqe Rada - Mes Dritash

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Dritash".
3. Video është e këngës "Mes Dritash", por nuk këndohet nga Burbuqe Rada.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Burbuqe Rada - Mes Dritash  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Festivali i 21-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1982

1982-11-30T23:00:00+00:00Ishim shoke ne nje klase
Endra thurnim te dy
endra jone e ardhmja jone
ne qeshte ne sy
Dhe u ritem te dy
endra jone fluturoi
Ti me drite une me celik
ngrejme jeten tone
Ndrit drit kudo malet
ndrit ato porsi qytete
ndrit edhe neper sheshe
parqe dhe auditore
Lulezon mes dritash
kjo endra jone e re]
Endra jone e ardhmja jone
na ndinte ne sy
Une kaq shpesh te kujtoj
permbi dige te shiko
dhe sa here qe te takoj
kemi se cte tregojme


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Burbuqe Rada:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet