Burhan Ferati
Burhan Ferati

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Haraçinë Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut

Biografia

BIOGRAFIA: Burhan Ferati është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Ai është ilahist dhe muezin në xhaminë "Rezistenca" në fshatin Haraçinë të Shkupit. Më datë 12 Maj 2020, Burhan Ferati publikon videoklipin "Buka E Nënës". Më datë 12 Prill 2021, Burhan Ferati publikon videoklipin "Loti I Babës". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Burhan Ferati. Më datë 1 Prill 2022, Burhan Ferati & Ilir Rexha publikojnë videoklipin "Hurmë E Ujë"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0