Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike

Kosova Dhe Shqipëria

Jam një vajzë 11 vjeçare
Por një gjë e di
Se flamuri ynë kombëtar
Valon në Shqipëri

Jam një vajzë 11 vjeçare
Kam identitet
Dhe me shumë dëshirë
Quhem Kosovare

Por, edhe një gjë e di
Se Kosova dhe Shqipëria
Janë si
Nanë e bijë

Anita Hoti
Kl V4

- poezi nga Burhan Skikuli


- Poezia u dërgua nga Anita Hoti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  22

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet