Burhan Skikuli Poezi
Burhan Skikuli

Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike


Kosova Dhe Shqipëria

Jam një vajzë 11 vjeçare
Por një gjë e di
Se flamuri ynë kombëtar
Valon në Shqipëri

Jam një vajzë 11 vjeçare
Kam identitet
Dhe me shumë dëshirë
Quhem Kosovare

Por, edhe një gjë e di
Se Kosova dhe Shqipëria
Janë si
Nanë e bijë

Anita Hoti
Kl V4

- Poezi nga Burhan Skikuli


- U dërgua nga Anita Hoti -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1