Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Hoxha - Vera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vera floket i perkdhel,
si at dit kur e njoha ne vere,
shikimi yt me magjepsi
dua tkem pran vete yll mengjesi.

(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Sme ze gjumi i numroj yjet,
ti je hëna e ndritur ne qiell,
edhe dita kur te agoj une ty do te takoj
(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Dhe ti kur vrapon si stuhi,
dhe dielli te shkelqen ne sy,
as dallgen nuk e shua nuk kete dashuri
qe vuan nuk do ta harroj kete ver.


Ky tekst u dërgua nga Edth


Nuk kemi video për këtë këngë.


Burim Hoxha
Publikimi: 01/06/2009
Festivali: Polifest 2009


Burim Hoxha - Vera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vera".
3. Video është e këngës "Vera", por nuk këndohet nga Burim Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burim Hoxha:


Komente 0