Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Hoxha - Çun Me Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Du me dit moj Lozorjane
Pse nuk ma dhuron dashnin
Te pelqen Quni me pare
E per mu nuk bon dallim

E tallesh tuj pi cigare
I thash vetes met harru
Duket puna ashiqare
Qe spo t`bjen ndermend per mu.

Ref. 2×
Çun me pare hajde Qun me pare
Ah per ty pasa qen kjo jete.
Kjo dashnija o moj Lozorjane
Fukaran e ka bo Mbret

Po ta them dhe nji her tjeter
Zemer hileqare kishe.
Goce thot nji fjal e vjeter
Zemerai kto qe i deshete.

E tallesh tuj pi cigare
I thash vetes met harru
Duket puna ashiqare
Qe spo t`bjen ndermend per mu.

Ref. 2×
Çun me pare hajde Qun me pare
Ah per ty pasa qen kjo jete.
Kjo dashnija o moj Lozorjane
Fukaran e ka bo Mbret


Ky tekst u dërgua nga BimoreBurim Hoxha
Publikimi: 08/01/2014


Burim Hoxha - Çun Me Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çun Me Pare".
3. Video është e këngës "Çun Me Pare", por nuk këndohet nga Burim Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burim Hoxha:


Komente 0