Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burn - Ajo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Ajo vinte per cdo jave
te na shihte ne lokal
ku ne luanim te shtunave LIVE

Sapo ulej ne banak
i ofroja un nje gote
dhe me dukej vetja se isha me fat..

syte e saj leshonin drite
gati behesha tja them
me mungonte pak guximi
dridhej trupi im

java shpejt na rrokullisej
me preteksin e flirtimit
ndersa vjeshten dalengadale e zuri dimri

r.f
Por nje dite nuk erdhi me
sa gabim qe nuk i thash
sa shume e dojaaa

Me mjaftonte ta jetoja
e te fshihesha un prapa nje shikimiii...nje buzeqeshjeee
Asnjehere nuk me kuptoi
dhe tani cdo nat' ne shtratin tim vajtoooj...

ajo ishte shume diskret
rrinte ulur gjithmone vet
dhe me ore qendronim bashke ne ne bisede

me pergjigjej me finese
nuk i merrte gjerat ters
dhe kur behej vone
ajo kerkonte ndjes

e percillja me makine
dhe kujtoja se me kaq
kisha hequr cdo dyshim
ne mendimin tim

r.f (2X)

Por nje dite nuk erdhi me
sa gabim qe nuk i thash
sa shume e dojaaa

Me mjaftonte ta jetoja
e te fshihesha un prapa nje shikimiii,
nje buzeqeshjeee
Asnjehere nuk me kuptoi
dhe tani cdo nat' ne shtrat n'qetsi vajtoooj...

Asnjehere nuk me kuptoi
dhe tani cdo nat' ne shtrat n'qetsi vajtoooj...

ajo vinte per cdo jave
te na shihte ne lokal
kur ne luanim.....
te shtunave...


Ky tekst u dërgua nga Ine   DreniBurn
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009
Muzika: Pirro Çako
Orkestrimi: Gent Myftaraj


Burn - Ajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo".
3. Video është e këngës "Ajo", por nuk këndohet nga Burn.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burn:


Komente 0