Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1129
 • Emri i Vërtetë:
 • Betim Januzaj
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Buta është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Buta eshte njeri prej talenteve me premtues te repit kosovar.Njihet gjithashtu per aftesin e repit freestyle. Jeton ne Ferizaj dhe emri i vertetë është Betim Januzaj. Me tekste eshte marr prej moshes 12 vjeçare. Ne Shtator 2010 vendos te mos jete veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjese e tij. Ne intervista te ndryshme ka deklaruar qe ndjek hapat e rrymes new school hip-hop, pasi ai thote se u rrit me rrepera si Lil Wayne e Future, jo me rreperat legj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

35 🔥Z. Ndjenja Ii Ep (2020)

Vjeshte / Dimer ‘18 (2018)

Pranvere / Vere '17 (2017)

Dr. Zhivago Ep (2016)

Z.Ndjenja Ep (2015)

Rolling Stoned Vol. I (2013)

Rolling Stoned Vol. Ii (2013)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (70)

14
12
0
8
3
12
11
15
13
22
16
7
13
12
12
17
13
13
19
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Arbër Kurtaj

3 Treshi

Krijel Flexy

I2rejt

Mistiku

Narly

Kia

Blake

Ex Wolf

Bardhi Idrizi

Tags: Buta, Betim Januzaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet