Më mbaj mend (për 1 muaj)

Butrint Bicurri
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Qershor 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.2 / Votuan:  6

Butrint Bicurri është këngëtar dhe instrumentist i njohur. Butrint Esat Bicurri u lind më 15 qershor 1981 eshte nje kengtar i apasionuar ndaj muzikes qysh ne rinin e tij. Eshte kengetar, instrumentalist e ne te njejten kohe edhe kompozitor. Ka kryer shkollen fillore dhe te mesme e me pas edhe fakultetin. Nga humanizmi i tij qe rinia te ket dashuri dhe pasion per muziken tani punon edhe arsimtar i muzikes ne shkolle fillore.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I biri i

Esat Bicurrit

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist