Më mbaj mend (për 1 muaj)


Butrint Rashiti - Urime Ditelindjen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Urime Ditelindjen".
3. Video është e këngës "Urime Ditelindjen", por nuk këndohet nga Butrint Rashiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Butrint Rashiti - Urime Ditelindjen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

08/09/2019

2019-09-08T15:23:30+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Urime Ditelindjen" kënduar nga Butrint Rashiti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Butrint Rashiti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Big Ami. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ref:
Urime ditelindjen jeto jeten pa mu..
Edhe pse sjemi bashk un hala te du..
Gjithqka je per mu urime per ket dit..
Fjal nuk kom per ty ti je ylli qe m'bon drit..

reptura I

Zemren e kam akull dhe trupi me ngrin
E kam nje plag n'zemer thell n'shpirtin tim
Femna qe e deshta Ditelindjen sot feston
Tash nuk osht me mu por osht me tjeter kon..
Un po du tash mu shfry mi qit do sene jashte
Kohen qe kaluam kur ishim ne dy bashke
Jemi dashta shum po kallxom ku jem tash
Planet qe i bonim u kthyn krejt mbrapshta ..
N'ditelindje me ty sjom Nuk ti shoh mo ata sy
Me trup jom ktu a me zemer jom tek ti
Ty d'bjen befasi sot kengen kur e ngon
Knaqesh tu e nguh ama veshve sju beson..
Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen
Permes zonit tem shum larg tash dergohen
Ndoshta kenga osht pak po vendosa vet me kendu
Me zo tem po bertas shum urime ditelindjen ty pa
mu..

reptura II

Tash jom vet me askend smund te bisedoj
Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj
Ndoshta une pata faj qe zemra saj ke me vaj
Ja uroj ditelindjen edhe pse sjam pra saj..
Ti sot po festoon per ni vit ma shum
Te gjith jon me ty po aty mungoj veq un
Harroj gjithqka per veten harroj qe egzistoj
Kete dite s'e kam harruar qe ti ditelindjen feston..
Ti je tash me tjetrin e tjetrit i thun du
Ditelindjen sot feston athu a mendon per mu
Shum sene me ty i perjetova n'ket jet
Po kurr skam menduar qe fundi kshtu do t'jet..
Se per ty dikur isha shum me rendesi
E tash njo i huaj qe nuk don mem pah me sy
E ti Urime Ditlindjen jeto jeten tash pa mu
Tkom pas princesh e kurr skom met harru...Më Shumë Këngë Nga Butrint Rashiti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet