Më mbaj mend (për 1 muaj)


Butrint Rashiti - Pse Ike

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Ike".
3. Video është e këngës "Pse Ike", por nuk këndohet nga Butrint Rashiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Butrint Rashiti - Pse Ike  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

23/09/2019

2019-09-23T16:59:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Ike" kënduar nga Butrint Rashiti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Butrint Rashiti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vjollca Selimi - Pse Ike

Syt nuk ti kam par qe disa dit
e me duket si nje vit si nje vit
ska as thirrje as porosi
askush nuk e di se ku je tretur ti

Syt nuk ti kam par qe disa dit
e me duket si nje vit si nje vit (oou)
ska po as thirrje as porosi
nuk e di se ku je tretur ti

Ref:
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
por ti pse sme shkrive sa me kishe ndor
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
por ti nuk me shkrive sa me kishe n'dor

Kurr askush ne jet sme ka braktis
ti kete gje duhet ta dish duhet ta dish (houu)
sot ja po te them me gojen plot
nese svjen tani harroje qe mke njof (2x)

Ref:
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
po ti pse sme shkrive sa me kishe ndor
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
po ti nuk me shkrive sa me kishe ndor

Ref:
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
po ti pse sme shkrive sa me kishe ndor
Pse ike at nat
pse ne zemren tende ske meshir aspak
me the se jam debor
po ti nuk me shkrive...

Dardan Gjinolli - Pse Ike

Athu nje dit do te shohe
Duke qar dikur si une

Shkova i vetem ne gurbet kur u ktheva ti me la vet
Ky gurbet gurbet i shkret ma mori mu zemren krejt

Ku jan fjalet qe mi dha
djal dhe vajz ne kem me i ba
shkova i vetem ne gurbet kur u ktheva ti me la vet
Ky gurbet gurbet i shkret ma mori mu zemren krejt

Tash i vetem neper rruge duje hecur dhe mendu
Shkova i vetem ne gurbet kur u ktheva ti me la vet
Ky gurbet gurbet i shkret ma mori mu zemren krejt

Bledian Qoti - Pse Ike

Bledian Qoti:
Rastësisht kur jemi pa
zemra sdon ma me u nda
shpirti më skishte lot
na bashkoj i madhi zot

shpirti më skishte lot
na bashkoj i madhi zot

Ref. 2x:
Pse shkove pse ike
Tkisha nzemer moj mike
Kam prit qe ke me shku
Je largu pa m'than te du

Meli:
Po çka ndodhi nuk e di
Diten tjeter sishe ti
Si u bëre që smë nje
më fal ti më the kush je

Si u bëre që smë nje
më fal ti më the kush je

Ref. 2x:
Pse shkove pse ike
Tkisha nzemer moj mike
Kam prit qe ke me shku
Je largu pa m'than te du

Kam prit që ke me shku
Je largu pa m'than të du

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Butrint Rashiti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet