Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Bx-A - Dit Per Dit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/06/2012

2012-06-14T10:25:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dit Per Dit" kënduar nga Bx-A.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylber A.K.A. Blg - Dit Per Dit

Per 1 sekond e bona men stilin pak me ndrru
Menojsha qa me bo e menojsha ka me shku
Rruges dola heca i takova njo 2 dosta
E bom plan me bo diqka ateher u vendosa

Policia tu na njek problem mas problemi
Qdo hap qe e bojshmi neve na zike terri
Apet na mahem bashk me njoni tjetrin
Secili nhapa tvet po prap krejt mbshtetin

tvertetit per qdo sen na bojshmi qa bojshmi
Kanunin e majm gjall kerkon se lakmojshmi
plane sa tdush nuk e perhapmi qdo sen
Tradhtia te na segzistojke bash per sen

Ref:
Inatg ne gjdo ven qe ku e keni ni Fuck You
Qa kari ju po doni qe ku mkeni mu
Neve sen sun na boni veq veten ju pe lodhni
E bojna qysh e bojna se vetmi kerkon kopni

Bleroni:
Dit per dit mat trentit vishim problematika
stilin gjithmon tnjejt sna ka vyt politika
plumat ti jap nball nese ti ki naj problem
e zgjedhim qysh dush hiq pa ty o verem

dashnia te un per hejtera s’EGZISTON
rrugen kurr se kom dasht po ajo ma don
nzonen ton mos hin se jeta tjet aty
nbofsha me tzon ki mu habit per kta ty

fjala ke fjal qysh pi fillimit ktu u vendos
rruga nuk merr fund se gjtihqka u vulos
kjo qe pe bojna ska me pas kurr fund
perparim ti mos prit se pi tashit e bofsh tung

Linda Shabani - Dit Per Dit

Kur pot shof pom dridhet buza kur pom prek me durt e buta kur me shikon drejt ne sy pik te dopt te kam djal ty x2

Ref:

X2 Dit per dit e nat per nat un pa ty nuk jam rahat Nat per nat e dit per dit hajde merum i o shppirt

Me ke prek o djal ndamar edhe zemren am ke marr si te pash u dashurova un as vetes si besova x2

Ref:

X4 Dit per dit e nat per nat un pa ty nuk jam rahat Nat per nat e dit per dit hajde merum i o shppirt
Më Shumë Këngë Nga Bx-A:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet