Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cadox - M'fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "M'fal".
3. Video është e këngës "M'fal", por nuk këndohet nga Cadox.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cadox - M'fal  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fenomen"

Komente

Asnjë Koment

10/07/2013

2013-07-10T13:17:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "M'fal" kënduar nga Cadox.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Cadox i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fressco - M'fal

Me ta ni ty vec zonin
besom krejt i jep
Kur menoj qe s'jem prap naa
sjem mo bashk

Spo besoj qe ke ik ti
nuk po mbind mu kurgjo
E di krejt qka ke than
ama som ke lon

M'fal spo muj me kuptu
Pse un met harru kur tdu
Mfal ti mos me kon me mu
Nuk muj me pranu (jo)

U ba kohe e s't kom pa mo
pak ma afer met pas
u kry gjithcka tregom qe kto jon veq fjal
baby come back pot pres
durim nuk po kom mo

Nkraht e mi nuk je
Po prap mundesh me kon

Ai nuk mundet jo mu kon i njejt
jo nuk munedet me ta dhan qet ndjen
Maj men veq ku jena
kon jena kon jena kon

Mfal spo muj me kuptu
pse un met harru kur tdu
Mfal ti mos me kon me mu
nuk muj me pranu (jo)

Pse ,me prish kur jena kon shum mir
amo kerkush sna ka dasht
Gjendja jone ju doket najs
aa nese sna shohin bashk

Ai nuk mundet jo mu kon i njejt
jo nuk mundet me ta dhon qet ndjen
Maj men veq ku jena
kon jena kon jena kon

Mfal spo muj me kuptu
pse un met harru kur tdu
Mfal ti mos me kon me mu
nuk muj me pranu (jo)

Big Flaw - M'fal

(This my life, this my fucking life okayy...)

Kush nuk e din jeta jem o qikjo
Jom kon djal i urt, mas msimit shum kom bo
Kur merrsha nota t'mira, nshpi gjith shkojsha tu nga
Nonen e perqafsha, e lot en sy ateher kurr si kom pa
U nihshin shum, shum krenar me mu
Ka shkojshin krejt i nishin viq mu tu em lavdu
Nuk kom hek per sen, krejt deshirat mi paten plotsu
Po nuk e di qa m'gjet, e mrapshta mu me murr
Jom kon djal i lapsit e i fletores
E tash njeri tjeter, babes i dola pi dores
U kthejsha en shpi heret, tash s'pi ngjoh akrepat e ores
Mendjemadhsia kokes ma hupi demtimin e perqores
Kom bo shum sene t'kqija ishallah em falen najher
Njerzt ma nxejshin rrugen se u sillsha si gangster

E di nan shum mir se e kom pas keq ateher
Thojshe gabim e ki , e une jeten ta bona terr
Mfal shum per kqiat qe ty ti kom bo
Qe m'pritshe deri von, e ngjum nuk bishe noon
Shum here para deres ti mu em ki prit
Tu prit e tu baj dert kur en shpi visha i pit
E di qe shum ti ki hek me mu
Kom mu munu krejt kqiat ty me ti largu
Tash e mas ti me mu ki mu krenu
Kur del en rrug kryt te nalt ki me qu


REF 2X
Mfal nan qe tkom bo me kajt
Mfal nan qe qut ty tkom majt
Mfal bab qe ski mujt me mu mu krenu
Mfal bab qe kurr ty s'tkom ngu

Erdh koha une me ja nis une me ndryshu
Me marr vesh qe une shum kom gabu
Per senet qe i kom bo, tash du mu pendu
Bab s'kom harru do rreshta ty me ti shkru
Mfal bab, ty edhe ni her pot thom
E di qe ki pas qef qe ti mu krenu me djalin ton
Amo une rrisha rrugve e di qe shum o ron
Ti gjith em thojshe jeten tone pe qon dom
E ti s'ki pas faj qe ja nise, em bertitshe
Thojshe me tu prish fmija qe me mun e rritshe
Kur u bojshe nervoz ti u qojshe dilshe
E qe jom rrugve t'kqija ti shum mir e dhishe
Un per juve shum kom menu, shokt ma bojshin ngreje njo per mu
Ket sen se bojsha edhe pse kisha sharru
Un vetem dojsha jeten repit me ja kushtu

As per ty zemer skom harru me shkru
Edhe ty gjithqysh falje duhet met kerku
Se shum em ke dasht, un dojsha me ty mu knaq
Tash jom pendu jeten me ty du me pas
Krejt shok shkun po en fund une vetem une nuk meta
Vetem familjen ngat vetes gjithmon une e gjeta
Per pak ke tu mu prish mu jeta, amo tash i msova krejt senet e vertaaaa!!

REF 2X
Mfal nan qe tkom bo me kajt
Mfal nan qe qut ty tkom majt
Mfal bab qe ski mujt me mu mu krenu
Mfal bab qe kurr ty s'tkom ngu

Shpat Deda - M'fal

M'fal moj zanë
M'fal që t'kam idhnu
T'i kam thanë
Do fjalë që s'janë gatu

Jam mërzitë
E jam tu pritë me t'pa
Kam shumë mall
Prej teje erë me m'ardhë

E qirat me i ndezë
E kangët me i zgedhë
E botnat me i ndeshë
E andrrat me i veshë

Jam turbllu
E n'ty jam tuj mendu
Jam perkulë
Tu pritë me m'dhanë prapë ujë

S'du me t'dhanë
Andrra që s'më kanë mu
M'fal moj zanë
M'fal që t'kam idhnu

E që t'i kam marrë sytë
S'kam ditë me t'pa me t'mijtë
Tash zemrën po e ndi t'huej
Sa herë që po t'kujtoj

Kur qirat mi ke ndezë
E kangët mi ke zgedhe
E botnat na u kanë ndeshë
E andrrat mi ke veshë

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Cadox:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë