Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Cannibalz - Get Up
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Get Up".
3. Video është e këngës "Get Up", por nuk këndohet nga Cannibalz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cannibalz - Get Up  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/03/2009

2009-03-30T23:30:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Get Up" kënduar nga Cannibalz.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Superchick - Get Up

I'm not afraid to fall
it means i climbed up high
to fall is not to fail
you fail when you don't try
not afraid to fall
i might just learn to fly
and i will spread these wings of mine

if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
but we get up anyway
if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
i might fall back down again
we'll just jump and see even if
it's the 20th time
we'll just jump and see if we can fly

I'm not afraid to fall
and here i told you so
don't want to rock the boat
but i just has to know
just a greener side
or can i touch the sky
but either way
i will have tried

if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
but we get up anyway
if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
i might fall back down again

I'm not afraid to fall
i've fallen many times
they laughed when i fell down
but i have dared to climb
not afraid to fall
i know i'll fall again
but i can win this in the end

if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
but we get up anyway
if i get up i might fall back down again
so let's get up come on
if i get up i might fall back down again
i might fall back down again

Madonna - Get Up

Get out of bed
And you look in the mirror
As my hate in your head
Doesn't get any clearer
The boss just said
You're gonna lose your job
You're gonna lose your thing
If you're late
Later the weatherman said
It's gonna be sunny
And it starts to rain
And you don't think it's funny
So you visit your friends
But there's no one home
And you don't have a dime
And you can't even call them on the phone
So get up
Get up [repeat 6 times]

Your stomach so empty
And you need some food
So you just suck yourself
But it just doesn't do any good
You think about going home
So you can be a mistake
Does there never change nothing above
About the sinners view
And the wasting of time
And wanna grap your hair
And pull you in line
So get up
Get up [repeat 6 times]

David Guetta - Get Up

Get up !
Don’t again back on your feet !
To get up
Don’t let nobody break you down ! (x4)

Oh don’t get the passion, control of your mind
Oh don’t get frustration, announce of your time
And feel ebony, …
Your hopes to the crown
And baby don’t stop your cry !
And baby one more try !

Get up !
Don’t again back on your feet !
To get up
Don’t let nobody break you down ! (x4)

Oh if you want it, you got it !
You scour each feeling
You can dream it, believe it
It’s got to be really
And feel ebony, …
Your hopes to the crown
And baby don’t stop your cry !
And baby one more try !

Get up !
Don’t again back on your feet !
To get up
Don’t let nobody break you down ! (x8)

Yeah, yeah, yeah… Ouhouh…

Get up !
Më Shumë Këngë Nga The Cannibalz:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë