A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Capital T - Dite E Re


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  164

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/12/2012

2012-12-15T12:20:30

Song from the album:

"Kapo"

Participating in

Zhurma Show 2013


That`s me by the way
Ok
Krejt njerzt bojn gabime n`jet kshtuqe

Ref x2:
Çka do qe bon nuk ka ma mu kthy mbrapa
Për çdo ditë veç përpara bojna hapa
Se sot është ditë e re, se sot është ditë e re

Mirëmëngjes o ditë e re edhe djelli nxehn
Edhe qielli o i paster sot me jetu ja vlen
Spo ma nin edhe nëse kërkush nuk ma ngon CD-n
A dokna keq kur jom tu kesh n`rrug kërkush s`e vren
Po du mu knaq e qysh dokna pak ka rëndsi
Kërkush s`kqyr qka kom vesh po qka po thom po dojn me ni
Okay, për kejt pytjet kom përgjije
Albumi jem i parë për shumë sene ka zgjidhje
Po du me ju kallxu që i bona 20 vjet
Jom djalë i ri, jetojë n`Prishtinë edhe mirrna me rep
S`kom arsyje tjeter veq e du muzikën e boj me qef
As s`jom nish, as s`jom shmek, s`jom shef

E di kom bo gabime n`jetë po prap nuk kthehna mrapa
Është ditë e re veq perpara bojna hapa
Eci drejtë para juve sikur sot, faleminderit për përkrahjen
Urime për shumë mot! [I sayyy]

Ref 2x
Çka do qe bon nuk ka ma mu kthy mbrapa
Për çdo ditë veç përpara bojna hapa
Se sot është ditë e re, se sot është ditë e re

Shumë sene m`sillen n`kry, e shumë pak i thom
Funsionoj me "Bonton" se sillna mir me teton
Respekt-o fjala ma e vlefshme n`fjalorin tem
Shumë e du qët ven, princip që s`kapërcen
Pa u përmend familjen tem njerzit folin fjalë t`mdhaja
Nëse i len me t`shkel-t`shkelin, qit sen ma ka msu daja
M`ka thon ki m`i mrri majat, e sot i mrritem bashk
Prej 2007 revolucion dej qëtash
Merre ni lettër edhe ni laps edhe shkruje historinë
Besniku është 2PO2 e Kapo është Capital-T
Njerz që krejt për ta kan ni, njerz qe krejt senet mi din
S`pretendojna MTV-n se edhe atje mujna me mrri
Kualiteti fantazi, realiteti përparsi
Mu dok ma s`mirti n`botë s`em bon ma s`mirti n`botë mu ni
Eci drejtë para juve sikur sot, faleminderit për përkrahjen
Urime për shumë mot! [I sayyy]

Ref 2x
Çka do qe bon nuk ka ma mu kthy mbrapa
Për çdo ditë veç përpara bojna hapa
Se sot është ditë e re, se sot është ditë e re


Lyrics submited by Arlinnda
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019