Më mbaj mend (për 1 muaj)

Capital T - Hapat E Mi  (Feat. Vedat Ademi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  229

Teksti:

Endrit Mumajesi

Muzika & Orkestrimi:

Mixey

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Slumdog Millionaire"

Pjesëmarrëse në

SVFM 2014

Komente

4 🔥

Featuring

Vedat Ademi

11/04/2014

2014-04-11T17:45:14+00:00Capital T
Kom dasht me m'rri n'muzike
e kom pas une ni qellim
nese don me prek ti fundin
duhesh me ja nis qysh n'fillim
kurre s'kom pas dyshim
e kom dit qe ka me ardh momenti jem
m'kane dasht kur skom pas sen
m'kane urrejt po nuk osht problem
jane munu me m'rrxu
po un skom leju,edhe prape jom çu
edhe i kom thon vetes une boj qka t'du
une boj qka t'du, skom me ndryshu
qysh kta menojne, qysh kta po dojne
kom mu bo qysh tdu, kom mu bo qysh t'du
kta le ta ndrrojne edhe kom

Ref: Vedat Ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti

Capital T
M'kane thane nuk muj me m'rri
une bash qaty kom shku
rruga o kon e gate po kom bo be, jom betu
qe kurr nuk kom mu nal, s'kom mu shterr, mu harxhu.
Edhe nese krejt jane kunder, une kurre skom mu dorzu
se kom besu n'veti,
kush ka ni per mu ka thon
ky nuk koka n'veti
po bota sillet kqyrem tash, kqyri ata, nuk jane kerkah
nuk mujn me m'pa, nuk mujn me m'nal
se nuk kane krahe,na jena nalt hey

Ref,Vedat ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti

Vedat Ademi
Force,ne endrra gjeta force
zeri yt me lundroi
si kjo muzike e lire
por nuk eshte e thjeshte,ne kte realitet
un dua ta pranoj,prape nuk do t'ndaloj

Ref: Vedat Ademi
Do ta ngjis dhe kte shkalle
do ta fal ty cdo fjale
pjese e jetes time je ti
do te bej dhe kte hap
jeten ty do ta fal
pjese e endrres time je ti....


Ky tekst u dërgua nga AurelaKartolina (3)

24
25
15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Capital T:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet