Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cappa'l

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Lulzim Jakupi
  • Vendlindja:
  • Lipjan 
BIOGRAFIA: Cappa'l është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Lulzim Jakupi i Njohur si Cappa'L eshte Reper nga Lipjani. Ai eshte shoke me MAkaveli-n & BlackTiger E Reppera te tjere nga Lipjani, Ai eshte ne Grupin RadicaLRecords BAshk me $kodro dhe repera te tjere. Në Korrik 2012, G Force merr pjesë në Kosova Fest 2012 me këngën "Yes Yes Ya", në bashkëpunim me Cappa'l. Më datë 24 Korrik 2015, Cappa'l publikon videoklipin "Lp'cypher", në bashkëpunim me Ex-Sick & Xmx. Në Korrik 2015, Cappa'l & Illbim...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nitinjo

Tuzhi-G

ED'G

BigBang

Alb-G

Pimpex

Ricku

Aga B

Mc Qlira

Real Gold

Tags: Cappa'l, Cappa.L, Cappa L, Cappa-L, Lulzim Jakupi


Komente mbi këtë artist