Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Cartani - Ti Ike  (Feat. Double T)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  294

Komente

20 🔥

09/10/2013

2013-10-09T20:28:57+00:00

Featuring

Double T
Refreni
E ti ike ti ike se ktheve me koken mbrapa per mu,
me ty kisha gjith boten pa ty me jeten se du
ne sy me thuaj cfar ndjeve kur me zhgenjeve ti mu
pa ty jeten se du pa ty me jeten se du

Çartani
N'sy tregom cfar ndjeve,
kur zemren ma theve,
mi more kujtimet e ike,
e ti mendjen ma bleve, Hej
ti e din sa une t'du,
a thu tek ti jam harru,
sa her qe kem provu,
tana heret kam deshtu,
tash ik e mos u kthe,
me tjetrin sot a t'pelqe,
a trespekton si un dje,
a thu a t'don a genje,
a thu a ki nevoj per mu ,
per kohen qe kem kalu,
per minutat qe ti kam kushtu,
se ti s'dite me m'vlersu.

Refreni
E ti ike se ktheve me koken mbrapa per mu,
me ty kisha gjith boten pa ty me jeten se du
ne sy me thuaj cfar ndjeve kur me zhgenjeve ti mu
pa ty jeten se du pa ty me jeten se du.

Double T
Ma e mira n'bot je po,
mere zemren edhe shko,
e ma mos eme kerko,
se un nuk kthena ma jo,
je e lire ti ca dush bo,
se un e di se nk ndtrysho,
sa do per mue mendo,
vec lodhesh kot e provo,
tash ik e mos u kthe,
me tjetrin sot a t'pelqe,
a trespekton si un dje,
a thu a t'don a genje,
a thu a ki nevoj per mu ,
per kohen qe kem kalu,
per minutat qe ti kam kushtu,
se ti s'dite me m'vlersu.

Refreni
E ti ike se ktheve me koken mbrapa per mu,
me ty kisha gjith boten pa ty me jeten se du
ne sy me thuaj cfar ndjeve kur me zhgenjeve ti mu
pa ty jeten se du pa ty me jeten se du.


Ky tekst u dërgua nga  Arled80   jonisefa   Arled80
Më Shumë Këngë Nga Çartani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet