Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cartani - Leter Per Zotin...

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leter Per Zotin...".
3. Video është e këngës "Leter Per Zotin...", por nuk këndohet nga Cartani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cartani - Leter Per Zotin...  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  173

Komente

2 🔥

01/05/2014

2014-05-01T20:02:24+00:007 vjec une mbeta jetim
baba m'ndrroi jet
edhe mbeti kujtim
se largimi i tij ish ndeshkimi n'padrejtsi
un sa t'kom jet mallin e tij e mbaj ne gji
apo s'vim ne ket jet osht bo shume zor me jetue
vritesh perdite bile edhe pa kuptue
ku dreqin kam shkue deri n'emigrim
Itali mpaç n'qaf jom ka lypi 1 drejtim

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe lotet nuk mbarojne
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh

1 leter e kom per Zotin
me lotin nen sy
a thu sa shpirta i more
edhe kurr mo skan me u kthy
po fjala e Zotit m'thot
1 dit krejt kan me vdek
edhe dashurit kan me u kthy
ca ke mvujt e ca kem hek
U PREFSH NE PAQE O BACA JEM
e pac dheun e lehte
do me m'plas shpirti,m'dhemb
se vec kujtimet m'kan met
i coj syt drejt qiellit
e shof 1 yll qe nuk flen
shpirti jot bon drit
edhe rrugen teme shkelqen

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe lotet nuk mbarojne
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh

zemren ma theve se t'kam dasht si vlla
un nuk po du me besue
se shoki jem s'jeton ma
edhe loti tash mu ka tha
se gjysma e zemres mu nda
o nuk mjaftojn fjalet per ty
sikur romane me ba
edhe sa her t'kam percjell
edhe t'kam prit kur je kthy
udhetimi i fundit bashk ish n'Tropoje me ty
t'lam aty perkrah babes
ne at ven t'bekum ku je rrit
edhe dhimbjen me e kthy n'force
c'ka t'vin prej Zotit duhet me e prit

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe boten un harroj
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh


Ky tekst u dërgua nga Kesiana
Më Shumë Këngë Nga Çartani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet