Celësi Muzikor 10

Celësi Muzikor 10
Prezantuesit: Maksim Gjokaj & Arbnora Ademaj
TV: Rtv21
Radio: Radio 21

Rifilloi një nga festivalet që ka mbijetuar në Kosovë ku promovohen këngë dhe artistë jo vetëm të rinj por edhe me emër në një garë me prodhime të reja muzikore është “Çelësi Muzikor”. Ishte edicioni i dhjetë ku nisi gara me artistë dhe këngë të reja, ndërsa finalja e madhe u mbajt më 11 Maj ku producentët menduan të ftojnë të gjithë artistët fitues të nëntë viteve më herët ku mund të kujtojmë se kanë qenë Adelina Tahiri, Zanfina Ismajli, Zajmina Vasjari, Gold Ag, Gjyste Vulaj, Rezarta Shkurta, Mira Janji, Albana Mesuli etj. Këtë herë përkrah prezantuesit zyrtar Maksim Gjokaj-Maksi, në skenë ngjitet edhe Miss Kosova 2007, Arbnora Ademaj.

Fitues i edicionit të dhjetë të këtij festivali të organizuar nga “Zico” për muzikën moderne, u shpall këngëtarja Anna Kabashi me këngën “Kom met dasht”.

Ganimete Abazi dhe Pro Band me “Çika e tezës” rrëmbyen çmimin kryesor folk si dhe “Best duo”.

Best BALADA: Granit Miftari – Shpirtin ma ke vra

Best INTERPRET: Fatlume Mamuti – Një moment

Çmimi INTERNETIT: Muhamet Bajrami – Meti – Faj nuk kam

Best POP: Ana Kabashi – Kom me t’dasht

Best HIP-HOP: NiiL-B – A kishe prit

Best DUO: Pro Band & Ganimete Abazi GANJA – Çika e tezës

Best INSTRUMENTAL: Tarabuka Band -Gjilan Dj Star – Oriental Dance

Best NEW ARTIST: Muhamet Bajrami METI – Faj nuk kam

Çmimi i TELEVIZIONIT: JONA – Teket e mija

Çmimi SPECIAL: Mc Mc.gima – Të kujtoj

Celësi Muzikor 10 Çelësi Muzikor

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Celësi Muzikor 10 (Tekste & Video)


Komente 0