A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Chippi & Dj Tr3Ndy - Ajo


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/07/2018

2018-07-11T17:10:01

See Also

Dj Tr3ndySorry, this song lyrics is not yet available "Ajo" sung by Chippi & Dj Tr3Ndy.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Ajo".
The music video from Chippi & Dj Tr3Ndy attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sue & Kastro Zizo - Ajo

E mban ment se si e nisem?
E mban ment se sa u deshem?
E mban ment se ty te kisha?...me ty une isha dhe ste ndaja me asgje...

E kuptoj se meritoja...
Nuk e dija çfare kerkoja!...
Te rrija prane une hezitoja...
Boten e mohoja, dot une se pranoja...

Mos me thuaj me do...
Kur te doja the jo...
Me zhgenjeve ti, me mohove si njeri...
Sdua t'ja di...tani koha le ta zgjidh...

Ti eja dhe sot...
Te dua dhe lot...
Se une dua veten, shpirti im t'kerkon...
Me do ti dhe sot, eja te une...mos eja ti vetem!

Mc Blero - Ajo

Nje goce buzeqeshi ne rruge kur e pash
namin e mir iu afrova i thash
kam qejf te dalim nje xhiro bashk
erdhi me afer me tha me avash
fliste me avash me mban ne tension
e veshur nice edhe me arom
ca te pelqen ca te shijon
te vdes lali per ty mi corazon
ka stil edhe skapet
ka emer por nuk hapet
kshu muhabet edhe mbyllet
mesoi qe te sillet
mesoi edhe stilet
nuk harron dhuratat
te merzit me zilet
tani fillon programi pa program
un se di se ku je ti se di se ku jam
tani fillon programi pa program
edhe pse jemi larg mos harro te kam xhan

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)

Apo don ne kembe apo don me makina
apo te kercesh per ate qe pijne
te gjitha ti jap por e kam nje cmim
un edhe ti vetem me grupin tim
vetem sot qe gabime ska
mos te duket sikur te humbas
do te thote qe jam nga mbrapa
vetem thuam ca edhe masen sa
ti ma ben naten magjike
pas nates qendorove nuk ike
do te doja te kisha per vite
per vargje per stile
te kem kur ben zile?
dhe ne qofte se te pelqen shoqeria
dhe ne qofte se do bukur te kalosh
merri me vete shoqet e mira
kalo ne studio dhe sdo ikesh bosh

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)

Ardit Çuni - Ajo

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon

[Arditi:]
Nuk jam ni
nuk jam ni najher like that
syt e saj po m'kallin sa her m'sheh
(se ajo) m'ka fiksu, m'ka fiksu
shum keq mu ajo
Ndoshta ajo nuk e din
se per vete m'ka bo

[Eranda:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej, t'ndiej per ty
Le t'jet gabaim le t'jet gabim
I besoj instiktit tim

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po m'thon se ajo m'don
ajo m'don, ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po thon se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Eranda:]
S'kam besu asnjeher se shikimi i par
mundet me ta marr zemren
me ta marr
Thell ne syt e tij shikoj dashuri
si ne shpirtin tim njesoj dhe ai

[Bashke:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej t'ndiej per ty
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
i besoj instiktit tim

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'donKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018