Më mbaj mend (për 1 muaj)

Chipsi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Ditëlindja:
  • 4 Shtator
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Chipsi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Besim Buzuku apo Chipsi... Dikur si Moderator në ish Radio Kontakt, më pas vazhdoi në hapa të mëtejm në lidhje me muzikën. Fillimisht ishte si Rap arstist me disa nga këngët e tij si: Chipsi ft Blero "Ama buzen pak", Chipsi ft 2Po2 "Kush Ka thon" etj.
Më vonë filloi interesimi për produktivitet të muzikes dhe texteve. Reth 10 vite më parë filloi një lloj kursi intensiv te producenti i njohur Enis Presheva me të cilin vazhdoi bashkpunimet reth muzikës. Punoi disa këngë në atë kohë kur muzika ishte në një periudhë mjaft të vështirë pasi që kushtet ishin shumë të vështira dhe nuk kishte shumë hapësirë për producentët e rinj të muzikës. Karrierën e filloi fillimisht me Bleron me disa prej këngëve të tij të parat. Pastaj bëri një pauz dhe gjatë asaj kohe ishte në Zvicer ku edhe mbaroi shkollën për Audio Engineering. Tani vazhdon me punë me këngë të reja me shumë këngëtarë të njohur të muzikës shqiptare. Ai gjithashtu është kujdesur edhe për muzikën në filmin "Zori" 2014, një film me pjesmarrës të gjithë artistave shqiptarë.

Më datë 20 Mars 2014, Jona publikon videoklipin "Faier", në bashkëpunim me Chipsi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet