Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Chris Brown - I Seen The Light

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Seen The Light".
3. Video është e këngës "I Seen The Light", por nuk këndohet nga Chris Brown.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Chris Brown - I Seen The Light  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:001st verse:

It's been a struggle for me,
Wonderin’ why i can't get by with my life,
But now i'm free,
And i done did some right and wrong,
But still i see the light,
And i done been around the sex and drugs,
Hustlin’ but mama aint raise no thug,
And it took a little to see how real it could get,
And how this life wasn't meant for me cuz i,
Seen a lot of bad things on my block,
But i aint wonna be a victim of a gunshot,
I can't let nothing’ hold me down

Chorus:
See all the things i heard about,
See all the things i've read about,
I seen the light

2nd verse:
It's kinda hard for me,
To stay away from all these girls and the haters they don't like,
That i'm fulfillin’ my dream,
But i'm just tryna do my thing,
My nigga can't i live my life,
I got the world on my shoulders (shoulders),
And i'm only getting’ older (older),
But it's like it's getting’ colder,
I'm gone make it but i can't take it sometimes,
I came a long way from my block,
And i'm grateful for everything i got,
I didn't let nothing’ bring me down

(chorus)

Aw man, after all this, who would’ve thought, little boy from tappahannock, virginia,
You know what i’m sayin’, would make it all the way to the top.

Rap:
Life is vivid but seen through the eyes of a righteous spirit,
They try to show us the light but we don't like to hear it,
Mama told me i was bright but despite her lyrics,
A large heard across my sight i had to fight to clear it,
Like a runner a couple of summers i often wondered if it
Really was winter and that's when i heard the thunder,
A current was occurin’ it was stirrin’ up my hunger,
But i couldn't let the shit burry a nigga under,
Use to cry hopin’ all of this would pass,
And then i learned to use my tears to water up the grass,
A part of my swagga but apparently i won,
I took my shades off and now i'm starin’ at the sun,
I'm seein’ the light, i'm seein the light,
Realizing’ that it's me in the light,
I read about it (read about it), heard about it (heard about it) now i know

I coulda did wrong,
I seen a lot of people hustle,
But i left them things alone,
I almost lost my friend to the struggle,
But i guess that made me strong,
Made me strong,
I seen a whole lot of drama,
And it taught me how to fight,
Taught me how to fight,
And i thank god for my mama,
She showed me what was right,
I coulda been in the dark,
But thank god for the light,
(i see the light) i see the light

End adlibs:
All the things i heard about,
I read about it ,i read about it, oh,
I see the light, i see the light


Më Shumë Këngë Nga Chris Brown:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet