A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Chris Cornell

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
(1964-2017)  
  • Vendlindja:
  • Seattle 
BIOGRAFIA: Chris Cornell është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Chris Cornell ishte legjenda e muzikës për 30 vitet e fundit si solist i grupit rock, “Soundgarden”, i njohur që prej vitit 1994 me albumin “Superunknown”. Grupi u nda në vitin 1997 për tu ribashkuar në 2010 për albumin e tyre të gjashtë “King Animal”. Muzika e tyre është vlerësuar me dy çmime Grammy dhe kanë arritur të shesin më shumë se 10.5 milion kopje albumesh. Gjatë pauzës 13 vjeçare në muzikë, Chriss kaloi në një periudhë të errët të j...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

David Guetta

R. Kelly

Marc Anthony

Riccardo Cocciante

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Enrique Iglesias

Akon


Tags: Chris Cornell, Soundgarden, Audioslave

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019