A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Çiljeta Feat. Big Basta

Deja Vu ➡ Deja Vu

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Balkaneuro


Deja Vu

CILJETA:
- Alo?
Po jeni çmendur ju moj?
Ne ç'ore më merrni kshtu?
Pse?! çfarë??
ka Dj? ok mpuq.

CILJETA:
Nisem, pak e përgjumur jam
Dhe pse ky trafik po me zgjon,
njerëzit më duket sikur ngjajnë
si ti njëso-o-oj

CILJETA:
Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jo-onë.

REF: (2x)
Dhe një here tje-etër
ve-etëm nuk do të jem
ty do të kem
disa ti-inguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

BIG BASTA:
Unë e dija-a-a po të vija-a-a
do ktheja pra-a-ape në zemrën e sa-a-aj
Rikujtoni slow motion
dhe më shume do më kërkosh
edhe nëse ti më tradhton
s'mjafton
nuk më harron.

Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jonë.

REF: (2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

SHOQJA:
Mos u merzit o goc fare...
S'ja vlen!
M'degjo mua
Hej, eshte nji aty.
Shife pak!?

REF:(2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

Po më kthen pas në kohe
dhe pse unë jam nisur të të harroj
diku larg unë do t'jem
atje ku ti s'mund të më gjesh
(2X)


Deja Vu

CILJETA:
hello?
have you guys gone crazy?
what time are you calling me at like this?
Why?! what?
is there a Dj? ok kisses

CILJETA:
i make my way, i am a bit sleepy
even though this traffic is waking me up
to me everyone seems like they look
the same as you

CILJETA:
each place brings back a memory for me
there you gave me my first kiss
on the road i use the cassette player
our song begins to play

REFREN 1:
and another time
i won't be alone
i will have you
some old sounds
bring memories back to me
even though you are not here

BIG BASTA:
i knew it if i came
i would go back into her heart
reminisce in slow motion
and you will want me more
even if you betray me
it won't be enough
you won't forget me

the friend
don't worry at all about it girl
it's not worth it
listen to me
hey, there's one there
Shife pak!? look at him

REFREN:
you bring me back after a while
even though i have begun trying to forget you
i will be somewhere far
where you will not be able to find me

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019