A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Spankers & Çiljeta - Shake It  (Feat. Adam Clay & Navigator)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/04/2014

2014-04-19T09:31:29


It's a long time that we try finding the lyrics to "Shake It" sung by Spankers & Çiljeta.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Spankers & Çiljeta attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Etnon - Shake It

REF:
He told me shake it
I told him no (3x)
He couldn’t stop
So I dropped to the floor

Sonte po du me t’prek
I like the way you shake
E omel omel krejt
I like to see you naked
Dridhe edhe swing your hips
Sille edhe swing your hips
Po du me t’pa ne dhomen teme
Truni jem punon flliqt
S’bon ti me nejt vet
Hajde bashke e bojna nxehte
Nuk je femen qe vjen lehte
Po ndrron mendjen kur ka leke
E njeh secilen poze
E dridh si Amber Rose
E une te afrohna-frona-frona
Pi afrona pi thom shake it [x4]

REF: (2x)
He told me shake it
I told him no (3x)
He couldn’t stop
So I dropped to the floor

Genci:
Syte e tu po m’dhezin
Po njerzt po m’vesin
Kush o qajo me ftyre t’mire
Damn, she is amazing
Hajde shkojna n’dhomen nalt
Hajde ngoje Gencin
Hina e mshelim deren
Edhe e perbijna qelsin

Genta:
Se vete nuk jena
Kurgjo ma shume sun bojna
Krejt i kan syte knena
Veq veten e munojne

REF:
He told me shake it
I told him no (3x)
He couldn’t stop
So I dropped to the floor

Etnon:
Pi afrohna pi thom shake it [x4]

Ajo m’kalli si jointi
Mallin tu e pi
Menimi per mu t’man
Nxehte si dielli e di
Shake it, shake it
Po du sonte jo Mañana
Ajo i ka t’ndame
Sikur Dolce & Gabanna
I foli, i keshi
Afrohna te veshi
Fustanin ja blen tjetri
Une ja deshi
Ti syte e mi
Une syte e pisit
T’mdhaj, t’mire, t’kuq
Prej Kanabisit

REF:
He told me shake it
I told him no
He couldn’t stop
So I dropped to the floor

Etnon:
Pi afrohna pi thom shake it [x4]

Blero - Shake It

sexyyyy
ej ejj
...
sexyy
sonte e ni veten miir per me dal me kcy me pii nuk ma ndin mu per skend (ngoje kit sen ngoje kit sen)
edi edi qe ti mu mdon
ma don stilin ma don ket keng
i don krejt qe un i kom ( get it slow down get it slow down)
dal nga dal po nxehesh ti
e ni veten shum sexy i chon pijet nje nga nje ( get it slow down get it slow down)

Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x
Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x

Jo vech une po krejt te tdojn
me mua behen xheloz
te kam afer e imja je (kalle krejt ti kalle krejt ti)
E di e di qe ti me don
per mua ket gje e ben
mbi tavolin ti hyp vallzon ( get it slow down get it slow down)
Edhe une edhe ti e dim
ku do jem ne perfundim
baby strip strip strip for me (kalle krejt ti kalle krejt ti)
(radyy lets goo)

Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x
Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x

Shake it get down like what bring it to the fllow like what
Dj put the wall to the top
....
Shake it get down like what bring it to the fllow like what
Dj put the wall to the top
....

Jay b
Cekic
BLEROO

Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x
Ref: Shake shake shkae that ass 2X
in the club get down like what 2x

Chris Brown - Shake It

(Feat. T-Pain)

[Verse 1: Chris Brown]
You see what I'm sittin on
You should be sittin on these rite in front of the club
Shawty what you sippin on
You see me gettin grown
So baby just show me some love.yea

[Chorus:]
[T-Pain:]
I want a girl like you
I could tell that you lookin for a dude like me
Can you smell what I'm cookin
Let me know if you wanna ride
[Chris Brown:]
Cause I ain't got nobody on my passenger side

[Verse 2: Chris Brown]
Baby I'm just hittin on ya
I want to get to know ya
I don't want to waste your time
And I'm gonna keep it real with ya
I want to do with ya
Even if it's for a night

[Chorus:]
[T-Pain:]
Man.I want a girl like you
I could tell that your lookin for a dude like me
Can you smell what I'm cookin
I came to have some fun
[Chris Brown:]
I'll be on the dancefloor whenever you done

[Chorus: Chris Brown]
Shawty you a one
I got to get ya
Got to get with ya
I can do this.(rite in front of you girl)
I got the plan.The beach with the sand
And you got the man.(rite in front of you girl)
When you move it to the left
Move it to the right.You make me say
WOOAHH, WOOAH, WOOAHH, WOOAH

[HOOK:]
Shake ya body.
Shake it [x10]
Shake ya body
Shake it [x10] STOP.UH OH.KEEP GOING
Shake ya body
Shake it [x10]

[Verse 3:]
[T-Pain:]
OHHH!
Shawty why we sittin fo'
Now we can hit the door
Rite into the moseraty
I didn't know you was super fine
You got them super things
I'm gonna need an SUV
[Chris Brown:]
Girl I got my city on lock.You messin with me you'll end up at the top and it won't stop
Baby tell me what you want to see]
[T-Pain:]
Cause you ain't never met a dude as freaky as mee
Girl I see they hatin on ya.Just keep on skatin on them
Nile alligators on your feet.
Girl I got what you waitin' for
Girl I'm a take you home.And let you go crazy on me
[Chris Brown:]
Girl I got my city on lock.You messin' with' me you gonna end up on top
[T-Pain:]
OHH! I came to have some fun.I'll be outside in the car when you done

[CHORUS]

[HOOK 2:]
Shake ya body
Shake it [x10]
Shake ya body
Shake it [x10]
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019