Më mbaj mend (për 1 muaj)

Classic Boys

Classic Boys
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18

Classic Boys është grup artistësh i njohur. Në Nëntor 2013, Classic Boys marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Poltrona Jote Bosh".

Në Nëntor 2014, Voltan Prodani & Classic Boys marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Enderronte Te Vallezoje". Një profesor që bashkëpunon me nxënësit e tij. Është ky rasti i Voltan Prodanit dhe grupit “Classic Boys”. Kënga ka ne qender një balerine, së cilës jeta e prerë në mes i ndërpreu ëndrrën për të vallëzuar. Ky krijim u dedikohet të gjithë atyre njerëzve që jetën e tyre e jetojnë me një pasion të fortë.

Në vitin 2012, Classic Boys marrin pjesë në X Factor Albania 1.

Në Dhjetor 2016, Classic Boys marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Dashuria Për Jetën".

Në Tetor 2017, Classic Boys marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Kalo Kalo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

X Factor Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0