Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Claude Kelly - Did It For Love

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Did It For Love".
3. Video është e këngës "Did It For Love", por nuk këndohet nga Claude Kelly.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Claude Kelly - Did It For Love  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00-
So at first I'm from Germany and just 16 years old.
These Lyrics are made by myself and I had to understand the text all alone.
So probably there will be some mistakes.
If You find some please tell me =)

Uuuh, whoooaa uuuuh, uuuuh, uhhuuhhu

[Part1]
Looking back in the rearview mirror of my life
I see some memories that bring a tear to my eye
Some were good
Some were bad
But yes they're all mine
And I own it
And I ain't afraid to show it
I think of all my friends that ain't here no more
And it cuts me so deep it's hard to move on
So when I sing this song I'm hoping you know

[Chorus]
It ain't just me standing here
It's for the one that ain't there
So when the rain comes
Pain comes
Darkness comes
'Cause it's gonna come
The only thing that helps me keep my head up (up)
Is knowing ev'ry day I do it for love
I swear what I've did I say I did it for love
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough
When I thought I quit it I only made it because
I did it for love, love, love
I sing what I'm singin' you know I'm singin' for love
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough
So I keep my heart, my soul, and all because
I did it for love, love, love

[Part2]
Not ev'ry couple of time they stay too long
With somebody I knew was treating me wrong
But I turned it around and made me strong
And I'm stronger because I've been stronger
So this is when I've been (sound?) (This is a man now)
If you know that you made it to the stars (You throw your hands up)
If you feel where I'm coming from (Hey)

[Chorus]
If You know that it ain't me standing here
It's for the one that ain't there
So when the rain comes
Pain comes
Darkness comes
'Cause it's gonna come
The only thing that helps me keep my head up (Up)
Is knowing ev'ry day I do it for love
I swear what I've did I say I did it for love
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough
When I thought I quit it I only made it because
I did it for love, love, love
I sing what I'm singin' you know I'm singin' for love
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough (Ooooh)
So I keep my heart, my soul, and all because
I did it for love, love, love (Looove)

[Part3]
I've been thinking to be through (I did it for love)
All the probs from the issues (I did it for love)
Hey
When I thought that I've been losin' (I did it for love)
Hey love pulled me through it (If you need me to proof it)
Just look at me now (Yeah, yeah)
Nothin' can keep me down (Yeah,yeah)
You know it's me say: "I trust" (Yeah,yeah)
Because I do it for love, for love, for love, yeah

[Chorus]
I swear what I've did I say I did it for love(I did it for love, yeah)
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough (Eeeeh)
When I thought I quit it I only made it because (Because)
I did it for love, love, love (I did it for love, I did it for love, yeah)
I sing what I'm singin' you know I'm singin' for love (Yeah, I'm singin' for love)
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough(Heey)
So I keep my heart, my soul, and all because (Because)
I did it for love, love, love (I did it for love, yeah)

[Ending]
I swear what I've did I say I did it for love (Yeeeaaah)
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough
When I thought I quit it I only made it because
I did it for love love, love
I sing what I'm singing you know I'm singing for love
'Cause love was my only friend when I ain't strong enough


Më Shumë Këngë Nga Claude Kelly:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet