Më mbaj mend (për 1 muaj)


Claudio La Regina - Ave Maria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ave Maria".
3. Video është e këngës "Ave Maria", por nuk këndohet nga Claudio La Regina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Claudio La Regina - Ave Maria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2009

2009-12-27T21:18:19+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ave Maria" kënduar nga Claudio La Regina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jusuf Gervalla - Ave Maria

Po ndëgjoni tregimin tim të dashtun
nja dy zemra të bashkueme në një
me shpresa të dhimbshme për një dashuni
kur lëshohet nata fluturojnë mendimet
në largësi të larta qiellit të kaltër në përqafim
derisa zemra më ulet në lot

shumë kohë u deshtën dhe të lumtun ishim
por erdh një ditë një ditë e tmerrshme
m’i mbledhë tregimet
m’i shëndrroi në andërr të natës dimnore
o këngë e dashtun më kthe të kaluarën
dhe fjalët e bukura
Ave maria

Eja me dritën e agimeve të bardha
m’i kthe kujtimet

Aaaveee Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa

Të lutem sonte po të lutem kthehu
zemra vetëm ty të kërkon

Ave Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa

Të lutem sonte po të lutem kthehu
zemra vetëm ty të kërkon

Aaaveee Mariiiaaa

Il Divo - Ave Maria

Urs:
Ave Maria! Vergin del ciel
sovrana di grazie e madre pia

David:
che accogli ognor la fervente preghiera,
non negar a questo straziato mio cuor
tregua al suo dolor!

Sebastien:
Sperduta l'almamia si prosta a te
e pien di speme si prosta ai tuoi pii¨,

Carlos:
t'invoca e attende che tu le dia
la pace che solo tu puoi donar
Ave Maria!

Urs:
Ave Maria Gratia plena

Sebastien:
Maria Gratia plena
Maria Gratia plena

Carlos:
Ave, ave dominus
Dominus tecum

Sebastien:
Sperduta l'almamia si prosta a te

Urs:
e pien di speme si prosta ai tuoi pii¨,

Carlos:
t'invoca e attende che tu le dia

David:
la pace che solo tu puoi donar

Ave Maria!
Ave Maria Gratia plena
Ave, ave dominus
Ave Maria!

English translation:
Hail Mary, maiden of heaven, sovreign of grace and Pious Mother accept every hour a fervent prayer.

Do not deny to my lost heart to tremble in its pain.

Lost, my soul turns to you and full of hope it prostrates itself at your feet.

It invokes and awaits for the beautiful peace that only You can give it.

Hail Mary, full of grace, Mary, full of grace x 2. Hail mother of the Lord.

The Lord be with thee. Thou [art] blessed amongst all women and blessed [are] men.And blessed is the fruit of the womb,of thy womb Jesus. Hail Mary!

David Bisbal - Ave Maria

Ave Mari­a, cuando seras mi­a
Si me quisieras, todo te dari­a
Ave Maria, cuando seras mia
Al mismo cielo, yo te llevari­a.

Dime tan solo una palabra
Que me devuelva la vida
Y se me quede en el alma
Porque sin ti no tengo nada
Envulveme con tus besos
Refagiame en tu guarida

Y cuando yo te veo, no se lo que siento
Y cuando yo te tengo, me quemo por dentro
Y mas...y mas de ti yo me enamoro
Tu eres lo que quiero
Tu eres mi tesoro

Ave Maria, cuando seras mia
Si me quisieras, todo te dar­ia
Ave Maria, cuando seras mia
Al mismo cielo, yo te llevar­ia.

Sin ti me siento tan perdido
Ensame la salida, llavame siempre contigo
Protegeme con tu carino
Enciendeme con tu fuego
Y ya mas nada te pido... nada te pido

Y cuando yo te veo, no se lo que siento
Y cuando yo te tengo, me quemo por dentro
Y mas... y mas de ti yo me enamoro
Tu eres lo que quiero
Tu eres mi tesoro

Ave Mari­a, cuando seras mi­a
Si me quisieras, todo te dari­a
Ave Maria, cuando seres mi­a
Al mismo cielo, yo te llevar­ia

Ave Maria...
Dime si seras mi­a...
Di­melo ya...
Ave Mari­a...

Më shumë këngë me këtë titull:




Më Shumë Këngë Nga Claudio La Regina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë