Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Coral Segovia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
 • Emri i Vërtetë:
 • Coral Segovia Noguera
 • Vendlindja:
 • Madrid 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Coral Segovia është një këngëtare e huaj e njohur. Coral Segovia Noguera, cuyo nombre artístico es Coral Segovia es una cantante española de música pop, ganadora del Festival de Benidorm en 2005. Con dos discos en el mercado, es conocida por participar en las preselecciones para ser la representante española en el Festival de la Canción de Eurovisión. Su última participación fue en el año 2010 con la canción «En Una Vida». Con antecedentes artísticos por su madre, Coral inició su formación como c...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Peggy Zina

Zharick Leon

Natassa Theodoridou

Lorena Rojas

Paola

Idina Menzel

Poli Genova

Edurne

Bea Miller

Teodora

Tags: Coral Segovia


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet