Më mbaj mend (për 1 muaj)

Corona - Moj Dukane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oh moj dukane moj dukane
puna e mbare d'shta me t’thane hej hej hej
puna e mbare d'shta me t’thane

Oh puna mbare d'shta me t’thane
dul nji gjarpër me na ngrane hej hej hej
dul nji gjarpër me na ngrane.

Oh ku do te rijmë moj nesër mbrama
n'dhomë të vogel Reth me gjama hej hej hej
n'dhomë të vogel reth me gjama

Oh n’dhom të vogel rreth me gjama
aty rishin dy-tri zana hej hej hej
aty rishin dy-tri zana

Oh aty rrishinn dy-tri zana
bojshin dritë sa dy-tri llama hej hej hej
bojshin dritë sa dy-try llama

Oh bojshin dritë sa dy-tri llama
pijshin kafe me filgjana hej hej hej
pijshin kafe me filgjana

Oh me filgjana me kutiaaa
rush të bardhe
LEBLEBIA hej hej hej
rush të bardhe leblebia

Oh rush të bardhe leblebiaa
krejt 'ta çuna nxun rakia hej hej hej
krejt 'ta çuna i nxun rakia


Ky tekst u dërgua nga Vullnet UkajCorona
Publikimi: 11/04/2013


Corona - Moj Dukane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Dukane".
3. Video është e këngës "Moj Dukane", por nuk këndohet nga Corona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Corona:


Komente 0