Më mbaj mend (për 1 muaj)

Corrs - Peggy Gordon Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oh, Peggy Gordon you are my darling
Come sit you down upon my knee
Come tell to me the very reason
Why I am slighted so by thee

I'm so in love I can't deny it
My heart lies smothered in my breast
It's not for you to let the world know it
A troubled mind can know no rest

I did put my head to a cask of brandy
It was my fancy I do declare
For when I'm drinking I am thinking
And wishing Peggy Gordon was here

I wish I was away in Ingo
Far across the briny sea
Sailing o'er the deepest ocean
Where love nor care never bother me

I wish I was in some lonesome valley
Where womankind can not be found
Where the pretty small birds do change their voices
And every moment a different sound

(Repeat first line)Nuk kemi video për këtë këngë.


Corrs
Publikimi: 01/01/2007


Corrs - Peggy Gordon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peggy Gordon".
3. Video është e këngës "Peggy Gordon", por nuk këndohet nga Corrs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Corrs:


Komente 0