Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Culcha Candela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Culcha Candela është një grup këngëtarësh i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Culcha Candela is a Dancehall group from Berlin, Germany, formed in 2002. Their lyrics range from political issues, such as "Una Cosa" or "Schöne, neue Welt" to party songs, such as "Partybus". The name Culcha Candela can be translated into English roughly as "hot" or "bright" culture....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Preluders

Teen Angels

Isa Tkm

Antique

Reik

La Nueva Banda Timbiriche

Las Populares

Erreway

Revolverheld

Keti

Tags: Culcha Candela


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet