A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cute Babulja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Cute Babulja është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Pas luftës së vitit 1999 në Kosovë ishin formuar grupe të ndryshme rok dhe disa më të njohurat ishin “7me7“, “Hithat“, “Diadema“, “Retrovizorja“ dhe “Cute Babulja“. Cute Babulja ishte formuar në vitin 2004 nga dy antarët e grupit që gjithashtu luanin edhe në instrumente, Enes Bajramliqi (vocal, kitarë, bas kitarë, bateri dhe piano) dhe Genc Salihu (vokal, kitarë, bas kitarë dhe piano). Albumi I tyre I parë u realizua në vitin 2004 I titulluar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Genc Salihu

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

RinoRollin

Crossbones

Cody

Red Carpet

Magnituda

Who's Elektra

Social Sons

Garazhat E Bardha

Kthetrat

King Records


Tags: Cute Babulja, Genc Salihu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019