Cute Babulja
Cute Babulja

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Cute Babulja është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Pas luftës së vitit 1999 në Kosovë ishin formuar grupe të ndryshme rok dhe disa më të njohurat ishin “7me7“, “Hithat“, “Diadema“, “Retrovizorja“ dhe “Cute Babulja“. Cute Babulja ishte formuar në vitin 2004 nga dy antarët e grupit që gjithashtu luanin edhe në instrumente, Enes Bajramliqi (vocal, kitarë, bas kitarë, bateri dhe piano) dhe Genc Salihu (vokal, kitarë, bas kitarë dhe piano). Albumi I tyre I parë u realizua në vitin 2004 I titulluar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0