Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - 1 Hap Perpara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Verse 1
Jo ky Gjakovari kshtu, ky Gjakovari ashtu, sdi,
Veq Gjakovari po t’thot, qu pi karit te tij,
Gjys Dibran gjys Gjakovar, do t’thot jom belagji,
100%, qe 100, femna ti qin,
Tash me ni hap perpara, ka mi lan shumkon pa shpres,
Sidomos ata qe dojn me n’da Kosoven ne dy pjes,
Jo un East jo ti West, kjo tem e pa pershtatshme,
Se me kqyr holl e holl, krejt dojn mu kon Shqipe t’Pergjakshme,
Mos em keqkuptoni, kur t’vjen puna s’iki n’bir te minit,
Veq heci 1 hap para, prej Rrafshit t’Dugagjinit,
Se m’han kari i kahit je, kur ta msy dost te hy mrena,
Se pi kahit vi un jem msu, me mbrojt qa osht e jemja,
Okupus kamen n’kpuc, e kpucen ta vnoj n’fyt,
1 hap para ta thej nofllen, t’lo me hanger me fysht
1 hap para bilazer, ski shanc me ra ne rrug te vjeter
mirepo nese po ki me m’ngu, se nuk ki rrug dalje tjeter,

Refreni
Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres,

Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres,

Verse 2
Katastrof kur pi sho, rrugav njerzit qe i nxho,
Qe ju ka shku rinia dom, e tash nuk jon ma njo,
Jem munu me mish e shpirt, me ju plotsu deshiren,
Po s’kish kush qa karin t’bon, kur vetit nuk ja don ti t’miren
E qata jen qata njerz,qe jen bo dy fish si plaka,
Qai osht asi shoki qe te qet benzin kur te del flaka,
Qai osht asi shoki qe i kesh ftyra ti mu kall,
Qai osht asi shoki qe ta fut plumin ne ball,
Qikat jon shumica kurva, po ka qe derdhin lot,
Un ni ma si t’bohet ura, ajo t’bohet edhe shok,
Kto femna vin shum rrall, ngo Jetmiri qa po t’thot,
Nese e ki ti qisi femne, shtrengoja doren fort,
Se besimi dhe respekti osht pikpamja e panoramas,
Po si pate kto dy sene, jeta t’shkoj ne pidh te nanes,
Hiqju mariuanes, dosti jem, se ai osht sen i fundit,
Nese per ty osht I pari, ti ju paske ul hunit,

Refreni
Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres

Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres

Verse 3
Jeni msu me rrepovat, fjal te lyme me fasad,
sot je rreper i fort, nese del me lyp fesat,
nese shitesh mangup, e thu se bon hesap,
kerkon, se tash pren pare si sallat,
e i hallakat gjepat kur te del me pi ni pije,
e njejta pije si qdo dit, po sot se ka at shije,
se t'ka mbulu ni hije, qe dhe syt ti ka mshel,
niher je djeg ka ki hec, e tash ki frik me shkel,
kamen anej pari, si magari t'kan met hunt ne bari,
me kry n'lloq e kom perpjet, je met e nuk t'ha kari,
mirepo faji ke i atyne, qe nuk paten men,
qe te dojshin sikur shok, kur ti si dashte sikur sen,
keshtu qe haver maje n'men, ki kujdes me shok,
kan me hec me ty per jet, nese ti hec neper tok,
n'ket bot me havera, kurr nuk ka me pas gara,
un me ta e ata me mu, jemi gjeth 1 hap perpara.....

Refreni
Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres

Une ktu ti atje, dosti jem mos u tut,
1 hap perpara para teje, gjeth jom hiq mos u ngut,
Une ktu ti atje, dosti jem, ki kujdes,
Se ta qi at non n’pidh une nalna edhe t’pres

Outro
Yea, Cyanide, fol e tash o pidh nane, ti qi me far e me fis, 1 Hap Perpara se po t’ju qi ropt n’pidh,
Cyanide/Dr.Jet dije kush e tha, yea, kur t’ma permenin,
e han mut per mu nihere, mos u shit pidh kur te m’she su ne sy ok,
se t’shkeli n’fyt, pidh! u po edhe ni sen, un jom qai Gjakovari ne TBA,
qai vet Dr.Jet, Shipe e Pergjakshme per jet, Bloody ALboz, Conqueror Records,…..


Ky tekst u dërgua nga  besianCyanide
Publikimi: 01/12/2006


Cyanide - 1 Hap Perpara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Hap Perpara".
3. Video është e këngës "1 Hap Perpara", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0