Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Se Ki Dit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Ki Dit".
3. Video është e këngës "Se Ki Dit", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Se Ki Dit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

12/12/2007

2007-12-12T12:06:32+00:00Ishe lag vetem ne shi,
dej sa un lujsha si fmi,
tash m'thu qe kurr nuk je rrit,
se qka kom bo se ki dit,

dej sa t'fjshojsha ty,
tmiat smuna mi shly,
mki dasht, keq nga un ski prit,
e mjera ti se ki dit,

Refreni:

Se une t'kom rrejt, me tjera kom nejt,
e ti kurr SE KI DIT,
t'kom than te du, me tjera kom shku,
e ti kurr SE KI DIT,

Se une t'kom rrejt, me tjera kom nejt,
e ti kurr SE KI DIT,
t'kom than te du, me tjera kom shku,
e ti kurr SE KI DIT,

Verse: 1

Mi pranu kto sene, perveq meje kush mun,
a nashta e kom dit qa kemi pas, ska me shku kerkun,
a ndoshta e ki dit, edhe kur bojsha be,
besom thell ne zemer e kom dit, se qfar kurve je,
a t'kujtohet ne konvikt, kur t'thash rrugen e pata hup,
une kesh me dikon tjeter, pa dhimt tu e kput,
une shkova mu qfry, e ti m'pritshe mu kthy,
kesh tu e kqyr qefin tem, as qe menojsha per ty,

Refreni:

Se une t'kom rrejt, me tjera kom nejt,
e ti kurr SE KI DIT,
t'kom than te du, me tjera kom shku,
e ti kurr SE KI DIT,

Se une t'kom rrejt, me tjera kom nejt,
e ti kurr SE KI DIT,
t'kom than te du, me tjera kom shku,
e ti kurr SE KI DIT,

Verse: 2

sen si mos me ndodh, mekatet i kom fshe,
ndoshta ki dyshu najher, po kurr ski pas ide,
qdo dit qe kesh me ty, naten te tjetra jom zvarrit,
te kqiat qe pi pranoj, e di kurr si ki prit,
ngoj fjalt qe pi thom, se frymen po ma nal qdo veper,
kur visha von te ti, mvike era si dikush tjeter,
kejt rrafsh ta kom bo, e ti kurr se ki dit,
kur folshe, n'menen teme, ishte tjetra tu bertit,

tkom thirr e pa bes, me rrena ta kom mush at kry,
se ne mu ti sun dyshon, nese dyshoj une ne ty,
ti sun e m'akuzon, nese t'akuzoj une ty,
ti ski koh me m'tradhtu, nese t'radhtoj une ty,

Refreni:

une ka me t'rrejt, me tjera ka me nejt,
e ti kurr SKI ME DIT,
ka me t'than te du, me tjera ka me shku,
e ti kurr SKI ME DIT,

un ka me te rrejt, me tjera ka me nejt,
e ti kurr SKI ME DIT,
ka me t'than te du, me tjera ka me shku,
e ti kurr SKI ME DIT,

Before last hook:

Kurgjo ski bo ti, qa kom bo un,
tani osht ndergjexhja e zhyt,
qa ki bo ti, i kom bo un, ma zi,
te flliqt jem te dyt,

Refreni:

Se ka me te rrejt, me tjera ka me nejt,
e ti kurr Ski Me Dit,
ka me t'than t'du, me tjera ka me shku,
e ti kurr Ski Me Dit


Ky tekst u dërgua nga  zenel
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet