Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Ne Funeralin Tem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Verse: 1
 
Une keshi permbi, kur me thirr nana ne emer,
ajo smunet me m'ni, e ky sen me therr ne zemer,
tashti gjuhet permi, me thot e kom lan kejt vet,
se kom pa nanen tu kajt si sot, kshtu qe disa vjet,
e di pa dashnin e saj, kurr nuk e m'rahatohet shpirti,
du me marr ne gryk, po pi te fotftit sun livriti,
tashti e kuptoj sa, jeta e ni njeri vlen,
kur shtrina para kejtve, mirepo kerkush sun po m'gjen,
se pi ni tu ma thirr emnin, e tu kajt permi trup temin,
munona me ja hek tremen, gurt n'familje mos te shemen,
qe dhe kur trupi jem, shendrrohet ne kalbsir,
mirepo lutjet e mia, zhduken diku ne hapsir,
dej sa ne dy guj nga zoti, djalin e saj kerkon,
babi e ngre afer vetes, me dy dur e shtrengon,
edhe pse sot nga merzia, i sho qysh djegen prrush,
une keshna se me thojn, venin tem se zen kerkush.. hejj,
 
 
Refreni-
 
A ka parajs per ne hej, meshiren ku mund ta blej,
du mi qel syt perseri kohen ta kthej
 
Ai qe mu shpinen ma kthej, le zoti shpinen tja thej,
du me jetu edhe me djallin te kcej....
 
 
Verse: 2
 
 
edhe mi kan shpraz venat, asni pik gjaki ska met,
tash njerzia njo ka njo, vin me mu mu pershendet,
kta te shpis ne qoshe kajn, jon gati tu u furr,
e do tjer shprehin ngushllime, edhe pse si kom pa kurr,
njoni e kap mikrofonin, dy fjal per mu mi thon,
kishe demek m'paska njoft, e qysh burr i mir jem kon,
bohet kishe po kan, e fjalt ne fyt i mesin,
masnej vazhdon me fjalimin, tjerve per me ja bo qefin,
masnej nalna e vezhgoj, qysh do te gjakit ngurrojn,
mi ardh keq qe sjom me ta, e do te tjer qysh mungojn,
si pershembull ajo, qe me mu u rrit,
deka shkova e lash boten, smujti me ma dhan ni dit,
tashti lotet vazhdojn derdhen, edhe tema u trash,
shokt e kqyrin njoni tjetrin, sju besohet qe i lash,
mledhen edhe djegin bari, sa per mi qetsu ment,
e qojn ni gerq raki, e njo e derdhin ne cement....
 
 
Refreni-
 
A ka parajs per ne hej, meshiren ku mund ta blej,
du mi qel syt perseri kohen ta kthej
 
Ai qe mu shpinen ma kthej, le zoti shpinen tja thej,
du me jetu edhe me djallin te kcej....
 
A ka parajs per ne hej, meshiren ku mund ta blej,
du mi qel syt perseri kohen ta kthej
 
Ai qe mu shpinen ma kthej, le zoti shpinen tja thej,
du me jetu edhe me djallin te kcej....
 
 
 
 
 
 


Ky tekst u dërgua nga  GazmendCyanide
Publikimi: 01/12/2006


Cyanide - Ne Funeralin Tem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Funeralin Tem".
3. Video është e këngës "Ne Funeralin Tem", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0