A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Cyanide - Mshtetu N'mu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  34

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ngjarje E Vertet"


Verse:1

E kapa kryt ne dor, se midis vere bike bor,
Q’do kush ka fuqi ne vete, vete qysh e perdor,
A ja zgat doren dikuj, apo shuj ruje ngat vetes,
Apo i qkyn mushknit tu bertit, mi dhan drit te vertetes,
Un jom i rreshtit t’funit, shko vet te Viktor Paloka,
Se kot sja mundsova vetes, qe me ma ni zanin kejt bota,
Te forta ishin fjalt, sidomos kur ti thu drejt,
Sidomos kur vetes njeri pi, rrike i vertet,
20 vjet ne ket jet gati, e pati dhe rinia,
si bagtia ka ni her nuk shkojm, me ka ni jav te shpia,
jemi rrugve tu u sill, ja tu u vill se kemi pi,
se zakonisht qashtu, njeri sod po hek merzi,
jemi t’ri, kejt e di, prind menojn qe skem probleme,
po e di qe kejt rinia, po i pershtaten tash ksaj teme,
se tash ky sen osht per ato, qe se ka kerkon haver,
qe i ka 1000 arsye per mu shit gangster,


Refreni:

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Kur kreit bota bjen teposht, ti maje kryt te nalt,
Hapi syt, Hapi kraht, Se gati jeta e pat,

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Se te hup qdo minut kur lodhesh me jet,
Se nuk ka met shku shum larg kur ka met ardh diku mu mshtet

Verse:2

Em kujtohet kur u kapsha me fmi tjer, valla si kejt fmia,
se kuptova kurr, pse njerzit mu ankun te shpia,
axhamia si bon kuj keq, edhe pse jem kan fmi dreq,
sot em doket veq u rrita, sen i karit nuk u ndreq,
durimi pagun, me durim duhet me prit,
klasen e tet se marum, se ja nisen me kersit,
alltit, at luft, kurr nuk ka mi harru,
naten kur NATO, ja nisi me bombardu,
per mu sosht meransi, me permen, ket sen e dim kejt,
veq mos t’vjen qudi qysh munet njeri me ndryshu kaq shpejt,
qysh munet djali urt, engjull, mu shendrru ne sherr,
se ala s’kom pa un engjull, qe ka jetu ne ferr,
sa po merr vesh, une tash nuk e di,
veq e di se edhe un kesh, mrena ne qeli,
e per me mrri deri ktu, mu mu duft me shkru,
dola thash Presion, mir e ki se burgu sish per mu,


Refreni:

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Kur kreit bota bjen teposht, ti maje kryt te nalt,
Hapi syt, Hapi kraht, Se gati jeta e pat,

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Se te hup qdo minut kur lodhesh me jet,
Se nuk ka met shku shum larg kur ka met ardh diku mu mshtet

verse:3

kjo osht jeta jem, nuk ka ku shkon ma afer,
pjeke mir ne men, kur t’thom qe jem kan i varfer,
edhe pse i vogel, shum ja nisha dhimten plages,
se baba jem punojke pi mengjesit, dej n’mes t’nates,
fmi jetim, qe motrat, vllaznit si harroj,
shpesh e pys veten, qysh nana jem e martoj,
mirepo tash pe sho se qka, e nimoj me vendos,
20 vjet i bona, kurr si pash tu u fjalos,
e keqja osht nisoj me t’miren ne sy te femis,
baba jem nuk e m’la kurr, me ja ni shijen varfnis,
ju shkri jeta e vet, qe sot une mos mu fry,
q’do dit t’jetes menoj, qysh muna naj dit me ja kthy,
perveq kejt kshillav te tij, njo mas shumti e kom vrejt,
bon qa t’bojsh veq kurr, mos i ik problemit ne ket jet,
se delja sun ik ujkut, kurr ne livadh,
ti problemit ja kthen shpinen ai veq rritet ma i madh,
ti tash thu vet me veti, burrnin ku e lash,
ku met persona qe dojke, me vra me kallash,
burrni ken qato fjal qe ti thash un deri tash,
thash nashta e meritoj, qe dhimten me e nda bashk! Me ty


Refreni:

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Kur kreit bota bjen teposht, ti maje kryt te nalt,
Hapi syt, Hapi kraht, Se gati jeta e pat,

Le t’bjen shi le t’murmuron, ska sen qe na rrxon,
Dei sa ki zemren e madha, takati nuk te lshon,
Kur kreit bota bjen teposht, ti maje kryt te nalt,
Hapi syt, Hapi kraht, Se gati jeta e pat,


Lyrics submited by Bekim Sekiraqa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019