Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Un Si Ushtar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un Si Ushtar".
3. Video është e këngës "Un Si Ushtar", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Un Si Ushtar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Elementi I Surprizes"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Intro: Naa nanaaaa na na naaaaa. Naa naaaaa.

Verse: 1

-Fundosu me mu sonte, harro botën për rreth teje
-ngo qa po ngoj unë, edhe afrohu ngat meje
-se nëse rrin me mu, rri me ty deri në fund
-te këndoj me butësi, dej sa te bjen në gjum
-tani këndoj ni kang, të tharët nga idhnimi
-se i ngova kënget tua, skishin kurfar ndryshimi
-gati ma ktheve shpinën, besën që ma dha, e theve
-tash jom vetëm tu këndu, ket kang vetëm për neve
-ka mu kan aty për, ty nëse je aty për mu
-bota nesër nëse kryhet, nuk ka me na mungu
-dej sa un foli për ty, ti diku po fol për ne
-mos e le diellin me ra, sikur guri ne liqe
-se kemi koh ala, me bo naj budallaki
-me ju nënshkru cd, me dal n'fotografi
-kur t'më she neper qytet, emnin me ma bertit
-une jom vetëm hije, kur ti nuk më bon drit.

Refreni:

Sa akuzat i kan gjujt, ka une si harroj
pi veni nuk kom lujt, se në krah kejt i qoj.
Edhe bota mu shkatrru, e mu bo kejt duq
e derdhi gjakun në flamur, veq me met i kuq.

Sa akuzat i kan gjujt, ka unë si harroj
pi veni nuk kom lujt, se ne krah kejt i qoj.
Edhe bota mu shkatrru, e mu bo kejt duq
e derdhi gjakun në flamur, veq me met i kuq. (Un Si Ushtar)

Verse: 2

-Munesh me m'thirr, qdo të zez mirëpo kurr smunesh "vetjak"
-e ndava jetën me publik, as ni tro ska met privat
-që ti mos me gabu, me hec rrugës që kesh unë
-kto kshilla si gjen në shkollë, ket dashni se gjen kerkun
-kjo kang osht plot vizion, për jetën që e pash
-kjo kang osht plot dashni, për ato që se kan dasht
-kjo kang osht plot ushqim, për at fmi që osht i unt
-kjo kang osht plot me shpresa, për ata që lypin pun
-se ende je i gjall, po mushknit ma nuk të qelen
-nuk munesh me marr frym, kadal muret po të mshelen
-për qata e mys un vetën, për ty e knoj ket kang
-se i sho senet qysh jon, e qysh duhen mu kan.

Refreni:

Sa akuzat i kan gjujt, ka une si harroj
pi veni nuk kom lujt, se në krah kejt i qoj.
Edhe bota mu shkatrru, e mu bo kejt duq
e derdhi gjakun në flamur, veq me met i kuq.

Sa akuzat i kan gjujt, ka une si harroj
pi veni nuk kom lujt, se në krah kejt i qoj.
Edhe bota mu shkatrru, e mu bo kejt duq
e derdhi gjakun në flamur, veq me met i kuq. (Un Si Ushtar)

Verse: 3

-Me fol vlla ka del shpirti, me thon sen tjetër nuk met
-numri 1 koka i vetmuar, se i pari meta vet
-mbreta kokan ton, n'menën e tyne n'përgjithsi
-dej sa ata jon mledh si delet, un rri anash në qetsi
-e di ni dit diku, në ty do t´jetoj
-at dit kur të iki, si ky minuti që shkoj
-si qdo stine e vitit, si i nxeti kur t'ik vera
-sikur flokt e tua, kur ti fryke era
-unë luftoj me nejt me ty, mu pa sy në sy
-veq me fol gjuhë tonë, e ti masnej me ma kthy
-e derdhi zemrën n'poezi, që me met i rralle
-unë derdhi gjak, veq me met i gjall
-diku teposht në histori, diku në memori
-diku n'zemër te dikuj, diku në brez të ri
-kjo kang ka mu ndëgju, plag të reja mu shëru
-tuta ma e madhe n'jet, me dek e mu harru... "Un Si Ushtar"

Refreni: 2x

Outro: Kaniher e ni vetën si mu kan tu jetu 10 vjet para tjerve, e senet që i thom jo krejt i kuptojn sidoqoft. Kjo beat osht e bekume nga N.a.G Thank You.
__________________


Ky tekst u dërgua nga Dity   Ajdari
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet