Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Veq Edhe Ni Her (Remix) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Krejt i kisha dhan, veq mu kthy ne vedin tem,
Sepse dheu i huaj eshtrrat, rahat nuk mi len,
Me ni ven me m'varros, komplet kom e kry,
Veq edhe ni her shpirti ka me dasht mu kthy,
Aty ku jom rrit, aty ku kom bertit,
Aty ku dy fjal anglisht si kom dit, mi thon
moj non, pse po kan, pse veten sun e man
A thu pse dy pika loti te ran?
Me dor n'zemer jom ka t'thom se m'ka marr malli per at ven,
Edhe nji her me bo sherr, s'ka me ma thirr ti emnin tem,
Krejt i kisha dhon ne dur, tuja me pushu,
Kurr me dor s m'ki prek, se t'ka dhimt ma shum se mu,
perqato je ul ne qyshe, mendon edhe kan e,
une kaj moj gjyshe se na ndajn kto oqeane,
Po nji dit kem mu kthy, ti nuk ki pse te tutesh,
Edhe pse jo me ty, te degjoj sa her qe lutesh,...

Refreni: (Cyanide)

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj (
sa dimri erdh e shkoj un hala po shpresoj
qe ni dit ne atdhe te shkoj te shkoj

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj
ket kang apet e knoj se teshat i paloj
se sod une ne kosovë po shkoj

jaoo

Verse:#2 (CyaNide)

Valla s'ka si ato dit, qe ngajshim ne livadhe,
Edhe me dasht mi harru, nuk em len dashnia madhe,
Qe e kom per at ven, e per ato dhen,
Si kom pas ateher kto men, per qata po m'dhem,
" po ti Jetmir ke ktu, spo kuptoj pse dole?"
Me kujtohet hajshim fara te shkallat para shkolle,
Me dosta bojshim llaf, dej sa t'bike ajo nat,
E te nesermit e n'shkoll, e vazhdojshim n'pushim t'gjat,
8 vjet n'Selman Riz, kerkush nuk na nguci,
Blerim Syla me Petritin, Shabani, Beluci,
e Luli, Artani a harrohet Alberti,
E gollmani Gjon Paluka Papiki (Valdeti),
9 veta bashk kur ishim, nuk na vyke kerkush,
Me ja thy turit atij , qe na ngucke at dadush,
A prrush mas lufte me kall tashti boll,
Sidomos per gjys-matur me kallashnikov...

Refreni: (Cyanide)

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj (
sa dimri erdh e shkoj un hala po shpresoj
qe ni dit ne atdhe te shkoj te shkoj

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj
ket kang apet e knoj se teshat i paloj
se sod une ne kosovë po shkoj

e di qe ju ne kosove menoni qe na ktu u knaqem
njeri nuk po kuptojke pa e pa vet
metum neper rrug te botes per ni kore te bukes
njerzia ktu po jetojn pi rroges ne rrogë
e do pi droges ne drogë bone hesapë !!

Verse:#3(CyaNide)

M'ka marr malli me lujt, ton diten me top,
M'ka marr malli me gjujt, edhe poken me shkop,
M'ka marr malli per shoqni , shoqe e qdo shok,
E per sherret qe i kem bo, qe besa kemi plot,
Sa per Amerik, kta qe jon ktu vet e din,
Ktu ka vetem dimer, ktu nuk ka tjera stin,
Midis vere ne ket ven, diellin e mbulojn rete,
Njeri lodhet duke nejt, ktu i nxehti s'tlen me flejt,
Amerik emri madh, ku jeta koka nji grim,
Luleve ne New York ju vjen, era kokain,
Krejt t'mirat e kti veni, m'kan ardh deri ne hund,
Atje nguten njerzt mu pa, ktu do nguten me shku n'pun,
Ktu i ki te tona t'mirat, po me t'mira vin shum halle,
Ki ndertesa 300 kat, qe doken sikur katedrale,
Ktu i she 50 yje veq tu hyp ne trena,
Veq a ka me yllin kuq e zi e shqipen me dy krena? valla jo

Refreni: Cyanide

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj (
sa dimri erdh e shkoj un hala po shpresoj
qe ni dit ne atdhe te shkoj te shkoj

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj
ket kang apet e knoj se teshat i paloj
se sod une ne kosovë po shkoj

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj (
sa dimri erdh e shkoj un hala po shpresoj
qe ni dit ne atdhe te shkoj te shkoj

Sa vera erdh e shkoj as ni dit mu sun duroj
si njeri huaj ne dhe t'huaj po jetoj jetoj
ket kang apet e knoj se teshat i paloj
se sod une ne kosovë po shkoj


Ky tekst u dërgua nga Bekka

Cyanide - Veq Edhe Ni Her (Remix)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veq Edhe Ni Her (Remix)".
3. Video është e këngës "Veq Edhe Ni Her (Remix)", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0