Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Cyanide - Samafori I Kuq (diss Ekrem Gj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/02/2013

2013-02-04T02:20:34Ekrem pidhi nanes prit vetem nji minut
rimat e tua tu kan dhi ty po t´vjen era mut
Mos u tut se krejt e din se qa fol rima rren ti
kush osht kampioni Dr. Jet ma i trenti
Se krejt qa fol rren ti ne ren ti po pret
sikur krejt kta pidhat tjer mu shajt me Dr. Jet
Se un do ta siguroj ti kurr mos mu dok i njejt
jo veq naj sy veq a hunt po ftyren kom me ta prish krejt
Qysh don mu shty me mu me ato rofe qe i ki shkru
shumkush um shan neper rima rrall kush din me reagu
Ki endrru me qen nalt se gjith je kan posht
se kur ke dasht me dhunu ni pidh e t´ka rrok ftyre o lloshk
Mental ti je pidh edhe vet e pash
ik pi kti forumi sa s´ke ik me buz te trash
Thuj qa ki me thon se s t´ka met koh n´kit forum
ki me met si per gjynah met vizitu n´muzeum
Truri yt osht krejt rren e verteta osht veq shtres
ni haver e kom haver veq atij i rri ne bes
Mos mu shit gangster krejt e din qi je tucan
motra jote ka musteqe e ti gjith ke veq fustan
Ta pash facen o Ekrem njeri krejt si bulash
t´kish dal veshi pi venit si 20 inch bandash
bash tash ndash vetes bonja rrafsh
ni kafsh trash trash ha hashash qaq
Nuk di sa po kuptoni po nuk po kuptoni shum
qysh muna mos mu kan i nxeht ku jom tuj u kall shkrum
Ekremi han shum mut me goj po me bo sdi a mun
kur ni njeri sum matirat qysh kari ka me qit album
Ani ma fol per live qe me pa e mys kopilin
kur e ngova dissin per mu menova qe pe ngoj Qumilin
Ma shum ka fol ne diss se ka repovat
po more ti po dishe shum mir me fol si gjakovart
N´ket forum ti je Benzino e un jom Eminem
ti repovat per fam un repovas per emen tem
ski ti qoke mu shty me mu, edhe me pas t'kisha shem,
m'rradhit si shoqe n'list t'shoqnis, mirepo un femen sjem,
nuk di kush me kon tash o ka lun koqe,
je ka m'dokesh i dyshimt, kur po m'thirr shoqe,
vet je ka ekspozohesh, muret per rreth jen ka t'shemen,
ti pernima tu koke p*dh, masi pe llogarit veten femen,
tash ju muni mu qetsu, dhe mi kerku faljet,
ska kampiona ktu, skom kuj me ja marr medaljet,
kqyrni tash shpalljet kush, konin e ka shkatrru,
sdi a kini veq Mentalli Ekremin e kish martu,
sa rima kom shkru un, ti s'munesh kurr mi kompenzu,
kush tha sdi me rrepovat? Kush tha sdi me kompozu?
Haver ty ta kom q* nonen, vetem per dy cent,
Ti tybe je djali jem, nese je producent,
Ti je p*dhi ma i madh, qe n'ket forum strip-ton,
Un pi marjuan, e ti pi timit, trip-ton,
Je kall tu ka shkri lekura, gjak po pikon,
Ti ski lidhje per hip-hop, e rimat don t'mi kritikon?
E di qe je ka pelcet haver, me t'mir merre veten.
Hiqju thikes o p*dh none, me rim teme there veten,
Merre jeten, leje fleten, hiqju llupes merre metren,
Je i vjeter per ket loj, me k*r temin vjerre veten,
Se ski shanc me hip-hop, nuk di a po nin,
Tu u munu me m'sha mu, o njeri flokt jen ka t'bin,
Na rrim, qim, pim hajm, hajm pim qim rrim,
Spo thom qe jom gangster, veq gangsterav sju di shpin,
Mos lypni dru pi Ekremit, se ai moti i ka shit,
Bullshitat e ti muni mi gjet, neper disat qe i ka qit,
hala ni sen se tha, me than qe ke rim e vyshme,
tash duna me ta nda ftyren, ne 100 pjese te ndryshme,
qa don me bo tash, perveq se mu me m'than em fal,
as ka je dal smunesh me hi, se un ka me hi ka ti je dal,
mos i pshurr syt haver, se burri nuk duhet me kajt,
hajt se bohet mir Ekrem Gj, tash p*dhi duhet mu majt,
lpi gishtat ni her, e tani vetit bothen qija,
kape Mentin per dore, dhe percjelle te shpia,
le ket loj te rrepit, kthehu dhe njerzve kpuct fshija,
Ekremi s'lun koqe me mu, veq lun me koqe tmia(tmia tmia tmia tmia tmia )


Ky tekst u dërgua nga Valmir   enburek   cmpunkcana
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet