A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Cyanide - Qika Me Histori


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/07/2012

2012-07-25T04:08:56

Song from the album:

"Idiokraci"


Refreni:

Se del kur o terr, me shoqe neper kafiq,
nmaje tgishtav hec te shpia, kaj her nuk shkon hiq,
em thirr veq mu perla, masi qe ton naten pin,
je qik e mir po historin kejt bota ta din.....

Verse:

25 ja msyve, perde para syve,
jeton neper drrita, ala ment e fmive,
kom hec neper mahall, ki hec edhe ti,
po si po filozofi, po shkenc edhe ti,
nisoj, ni lloj, pak ma ndrryshe,
sdishe me gjyku , edhe nuk u fryshe,
kejt pullat mi prekshe, kejt kufit i shtyshe,
marre ne fillim, ton naten mu lyshe,
nshpi me trenerka, edhe kur su lyshe,
tshtysha mas shumti, pa tesha ne qyshe,
mir kur u pive, mir kur u kyqe,
kur ishe e fort, kur u bojshe si qyqe,
kur kejt kunder teje, une rrisha me ty,
si fyshekzjarr tu dhezshin ne sy,
pytshe a ka mo, une shpinen tu ta thy,
neve na ka dal afati, zemer na dy jena kry..

Refreni:

Se del kur o terr, me shoqe neper kafiq,
nmaje tgishtav hec te shpia, kaj her nuk shkon hiq,
em thirr veq mu perla, masi qe ton naten pin,
je qik e mir po historin kejt bota ta din.....

Verse

se ki pulsin ne gjoks, per ty veq bixhoz,
nuk muj me te dasht, e mu bo serioz,
ta thom lirikisht, jemi zon lirisht,
sot e 1000 vjet, nuk ta vnoj unazen ne gisht,
bertasim si te trrent, ton naten perlahem,
bohem qull tu u qi, ntush bashk edhe lahem,
ton naten rrim pa gjum, e n'mengjes apet ndahem,
masnej mthirr apet ne telefon, vetem qe te shahem,
don me dal per qdo nat, rrugve me shetit,
rren me mish e me shpirt, qe un mos me dit,
ti del kur o terr, po kejt tzezat ne drit,
kejt gabimet ni arsye, thu jom kon e pit,
kur kejt boten e qin, kurr njo sun e don,
vetdija zhduket me qdo pije eks qe e qon,
kejt qyteti te nje, ti se man nmen kerkon,
kisha dasht po un e ti, qishtu nuk vazhdon....

Refreni 2x:

Se del kur o terr, me shoqe neper kafiq,
nmaje tgishtav hec te shpia, kaj her nuk shkon hiq,
em thirr veq mu perla, masi qe ton naten pin,
je qik e mir po historin kejt bota ta din.....


Lyrics submited by Florian Dahsyla   cmpunkcana
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019