A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Cyanide - Njeke


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/03/2013

2013-03-11T03:19:29

du me kalu veren diku nxeht,
pa lagshti e miza,
me shatorr e me ni qont,
ne plato te Giza,
naten edhe diten, mi pa piramiden.
skem koh me menu, shum sene habitem,
jeta shum e shkurt, bota shum e madhe,
se qaj hallin une me "qysh me qa halle",
vendas ka te shkoj, jo turist me torba,
ne Mumbai me ni fyll, luj koqe me kobra,
ne breg te Omanit, ma bojn skoke nveti,
zalli i sahares ktu puthet me deti,
knejna ska fabrika, ajri qe te kfill a,
shkojm ma posht nAustrali, me pa krokodilla,
kujdes ne distance, mos i le me tprek,
knej o dilli fort, mos e le me tpjek,
pa ik pi kti veni, ni birr e ni steak,
ajroplanit oqeanit, ne Brazil per drrek,

deshna kejt cullak, shtrrina neper pllazh,
pina qorr naten e par e boj tetovazh,
femnat kejt te forta, un i fort drru,
autobusit neper xhungell, e shkoj ne Peru,
presioni shum i madh, shum zor mi duru,
e ha ni grusht xhethe, edhe bona drru,
nxhitna 'Machu Pichu, mu pa me Guru,
me pi Opium, boten mi harru,
nshtete tbotes 'tret, u bona me ik,
evropa amerika u bo shum pllastik,
xhungell e sahar, bota shum mistike,
perendimi pa e prek, bota shum antike,
Kub e Meksike, un me autobus,
tash po mdoket Amerika shum cirkus,
nese do vjet te kan met, para se me dek,
bleje ni bilet, e nisja me njek....qefin


Lyrics submited by  Gazmend   enburek
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019