Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Intelegjentelman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

............................................................
Viti i ri i ri dhe vet 2013
Thirrem time machine jena kthy n2003
Pordhat kur ti lshon tu marr frym mos i kthe
Shprehu full shoki keq mos e le
Mu em knaq njeri jeta sa ma e thjesht
Npllazh fryta dardha edhe naj pjeshk
N'teren t'panjoftur edhe naj bjeshk
Po n'Kosov tlojn diku pa naj veshk
Rreperat e sodit veprojn me sherr
Se bojn per burrni as per karakter
Veq me honger buk e me qit benzin ne kerr
E naj kese mas koncertit mi mush hunt ne terr
Kursu une du mu kon rahat me kejt tmit
Mu knaq sa ma kfillt e jo kejt fit
Bone sa ma tfort shoki e jo kejt shit
E jeto qysh te vjen qdo dit ka ni dit
............................................................

Ref:
............................................................
E du kejt qa kom qa mvyn du me pas
Une nuk kom swag une kom klase
E percjelli me vene ni muhabet intelegjent
Para teje femna jote ma bon intelegjent
............................................................

............................................................
Nuk mar lakmi e qmoj qa kom ndure
Swag osht per fmi zemer une jom burr
Ja jasht ja mrenda mos rri ne prag
Veq rrypat rrugav i ngrejn teshat zhag
Sikur une nifar vakti mend sjom tu shite
Po tash mbin tamon se jom rrit
Kom hec naper terr se skom dit
Tash ti shoh kejt ftyrat se kom drrit
Muna i sinqert apet une mu bo DR JET
Mu sha e perqa hiq pa u pa e bo muhabet
Rritem art poezi per mu ska ku shkon ma leht
Kom ardh tu fol per rap tashti foli per planet
Per qdo dit pjekna i nxet po kurr sdjegna
Muna mu largu kajhere mirpo kurr s'hekna
ORIGINALLAT ton diten kur FAKE na
Pamuki bohet guri shoki shum shpejt a
............................................................

Ref:2x
............................................................
E du kejt qa kom qa mvyn du me pas
Une nuk kom swag une kom klase
E percjelli me vene ni muhabet intelegjent
Para teje femna jote ma bon intelegjent
............................................................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendCyanide
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/01/2014


Cyanide - Intelegjentelman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Intelegjentelman".
3. Video është e këngës "Intelegjentelman", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0