Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Jom I Pit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jom I Pit".
3. Video është e këngës "Jom I Pit", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Jom I Pit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Unreleased Ep"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2015

2015-06-28T07:23:32+00:00Qka thu ti, qka thot ai, mu kurr s'ma ka ni,
Munesh ti, munet ai, me shku e mu qi,
Nuk ma nin per famen e per paret qe i ki,
Sonte du me thy, veq me kcy e pi!!

Refreni:
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, i'm f**ked up!

Jeten shum te thjesht se lo veten mu merzit,
I hypi trenit aeroplanit i kaloj kufit,
Martirin e that mirpo maj ullit,
Vi n'Gjakov vetem per shtosa, kshtu qe maj brit (Hahah)
Me vite tu i prit njerzt e mi deri kur,
Nisna vetem me ni qant per me marr kultur,
Bota shum e vogel shoki, um hup neper dur,
Gabon nese menoni ja dy pika shurr,
Per pasuni e ligj sum ha kari hiq,
Ngule n'kry sikur baskin kur ti mshon çekiç
Veres maj diet, e dimrit sikur viq,
Njoni kish punu ton jeten edhe ni dit diç, ni dit Hiq,
E ni dit nashta bona milioner,
Pa ymyt du me jetu Full deri at'her,
Si mu kon tu dek, n'ty un meniher,
E shtrydhi çdo moment, deri sa tum bohet terr, Perqato...

Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit,
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, i'm f**ked up!

Une nuk inoj as se maj namazin,
Po pi vene n'Jug te Frances tu e ngu NAS-in,
Dojn me hanger peshkaqen, e jon tu hanger spec,
Dojn me shku tu e gra fiqin drejt ne Mercedes,
Durimi mu ka sos, ti thu mos vendos,
Jom shum mir krejt vet zemer t'lo veq me vulos,!
Jetoj ne trak te shpejt hiq pa u merzit
Ti shti gishtat midis komve qysh jom tu vozit,
90 mila n'or, mu ki ba qull ne dor,
Si kallxoj kerkujt zemer s'munesh mu bo hor,
E mu rezervu, hotelin, se kom rezervu,
Veq mu qi po per dashni edhe muhabet me ndrru, (Haha)
Zemer veq a mun , qefi nuk ka fund
Harro ti qe najher e ke njoft dikon si kur Un,
Niher per niher nuk jom milioner,
Qysh e jetoj jeten per shum tjer nuk o fer,
Perqato...

Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit,
Jom i pit dost, Kom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, i'm f**ked up!

Qka thu ti, qka thot ai, mu kurr s'ma ka ni,
Munesh ti, munet ai, me shku e mu qi,
Nuk ma nin per famen e per paret qe i ki
Sonte du me thy, veq me kcy e pi!!

Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit,
Jom i pit dost, Kom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, Jom Jom Jom i pit
Jom i pit dost, i'm f**ked up!


Ky tekst u dërgua nga  AlbiShow
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet