Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Tung Tung Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Refreni:
Mirëmengjesi Tungatjeta tonve ju përshëndes,
Te rrena dhe e vërteta, dallimi une n'mes.
Ditën e mirë e pres, ndryshe s'e marr parasysh
Veq vazhdo hiq mos ta nin se e pagun diqysh!!

Botën s'e pranoj qysh osht,
po qysh du mi pa,
Unë shkoj drejt jo tenalt,
kshtu që s'muj me ra,
Ti e njek kohën, un jetoj në natyrë,
Mos e thuj asni fjal po ti sho në ftyrë,
Me marr frymë, une nuk e kom për detyrë,
Qona qdo mengjes me vullnet
horizonin me kqyrë,
Inatgjit munen kët sen veq
Pa dashni me kqyrë,
Thu ti që i kom qi ton natën
E ju kom derdh në ftyrë,
E marrin dikon n'qaf ose ja marrin e n'gojë,
Si dihet me kta karaktera, Me ta gjithka o lojë!!
E na munem mu qi sonte zemër, E nesër apet...
Ose munem me djegë
Edhe vetëm me bo muhabet!!

E nëse nuk ma jep qa du, Ama qa meritoj,
Kurrë sjom kon kurva pazarit,
Principet nuk i ndrroj!
Tregimin ta zbukuroj, rrenat kurr nuk ja shtoj,
Përfundimi muhabetit - un e ti sjena nisoj!!

Qihet njeri vetëm, qihet edhe qifti,
Motra nderit i shtin gishtat, qihet edhe Prifti,
A mos jom ka rrej najsen? Apo jom ka shpifi?
Hypi shkallav qimi nonës, se u prish lifti!!
Mu njersit pak, ndaq me hup peshë,
Rreperat jasht fitnesi, sjon ka qojn peshë.
Belbanat menojn që kan mrri, e kan shit stilin,
Marre me thon që je rritë tu e ngu Katilin!!
Nkohën tonë, rreperat e kan bo e jon burgos,
Sot rreperat rrinë ton ditën, tu u grimos,
Wanna be Tupaca, gangstera në thojzë,
I fryjnë buztë si pata sa her tmarrin pozë,
Kan harru po mdoket qysh rroket me jetë,
220 ki kujdes mos em dil drrejt,
30 vjet sëm kan pjek, veq pak ma i qetë,
E lo kafshën me vozitë, edhe ju shkeli krejt!!

Refreni:
Mirëmengjesi Tungatjeta tonve ju përshëndes,
Te rrena dhe e vërteta, dallimi une nmes.
Ditën e mirë e pres, ndrryshe se marr parasysh
Veq vazhdo hiq mos ta nin se e pagun diqysh!!


Ky tekst u dërgua nga HalitosmCyanide
Publikimi: 12/05/2019


Cyanide - Tung Tung
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tung Tung".
3. Video është e këngës "Tung Tung", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0